İlginç Haberler

Celeste’in Yapımcısı Madeline Karakterinin Trans Olduğu Doğruladı

Celeste’in son DLC’si Farewell’in kapanış ekranındaki bir cutscene oyuncuların aklına bulandırmıştı. Celeste’in çıkışından bir yıl sonra yapımcıları, Madeline ‘in trans bir karater olduğunu doğruladı.

DLC’nin son sahnesinde LGBT bayrağı (sık kullanılan adıyla gey bayrağı) bulunması ilk başta bir saygı olarak düşünüldü ama akıllarda hep soru işareti kaldı. En sonunda oyunun yapımcısı Maddy Thorson, karakterin cinsiyeti hakkında bir açıklama yaptı.

“Celeste’nin gelişimi sırasında, Madeline’in veya benim trans olduğumu bilmiyordum. Farewell DLC’nin geliştirilmesi sırasında, bir önsezi oluşturmaya başladım. Geliştirme sonrası, artık ikimizin de öyle olduğumuzu biliyorum.”

Anlayacağınız üzere Thorson, Madline karakterini kendi ile bağdaştırdığı için böyle bir karar almış. Oyunun ilk versiyonunda belirtmemesinin sebebi, henüz fikirler kafasında yeni yeni oturmaya başlaması ve karakterin kompleks bir cinsiyete sahip olmasıymış.

Ayrıca beklemesinin diğer bir sebebi de oyuncuların karaktere karşı antipati oluşturacağından korkmuş. Thorson şu anda oyuncuların bu konu hakkındaki görüşlerini de merak ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu