Chernobylite İçin Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
6 Dk Okuma Süresi

Keşif odaklı RPG hayatta kalma oyunu olan Chernobylite için yeni bir oynanış fragmanı IGN’nin Summer of Gaming etkinliğinde gösterildi. Steam üzerinden Erken erişimde oynanabilen oyun, bu Temmuz erken erişimden çıkıyor. Yapımcı her ne kadar oynanışa odaklansa da, hikayeyi es geçmiyor. Gayet ilgi çekici olan hikayesi olduğu söylenebilir.

Chernobylite, Temmuz 2021‘de Steam, GOG, Epic Games Store, PS4 ve Xbox One için çıkışını yapacak.

Oyunun Tanıtım Bülteninden

Rahatsız edici dünyasının ücretsiz keşfini ve doğrusal olmayan hikaye anlatımını güçlü RPG temel mekaniği ile karıştıran bir bilim kurgu hayatta kalma korku deneyimi. Seçimlerinizi yapın, ancak unutmayın: bunlar yalnızca Bölge üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olmayacaklar, bazen saatlerce oynamanın sonuçlarını da hissedeceksiniz.

Çernobil Santrali’nin eski çalışanlarından biri olan bir fizikçi olarak oynayın ve sevgilinizin gizemli kayboluşunu araştırın. Hayatta kalmaya çalışın ve Dışlanmış kişinin çarpık sırlarını ortaya çıkarın. Unutma, askeri varlığın tek endişen değil.

Hayatta kalma, komplo, korku, aşk ve takıntıdan oluşan heyecan verici bir maceraya hazır olun. Sana bunun korkularınla ​​nasıl yüzleştiğinle değil, onlardan nasıl kurtulduğunla ilgili olduğunu kanıtlayacak biri.

TAKIMINIZI OLUŞTURUN

Chernobylite yalnız bir yolculukla ilgili değil. Arkadaşlarınızın hayatta kalmanın ve hikayenin içinden geçmenin anahtarı olduğu bir RPG oyunudur. Bir ekip kurmanız, müttefiklerinizle ilgilenmeniz ve onlara yiyecek, ilaç, silah ve istihbarat sağlamanız gerekiyor. Doğru yaparsanız, bitiş çizgisine giden yolda sizi destekleyeceklerdir. İlişkileri oluşturmada ve sürdürmede başarısız olursanız, şansınız bir kuruş bile etmez.

HAYATTA KAL

Hayatta kalmanın ne olduğunu biliyor musun? Tek başına yapılması zor bir iş. Ancak dikkatli olun – hayatınızın aşkı Tatiana’yı ararken yaptığınız seçimler sizi daha fazla arkadaş ya da düşman yapmanıza yardımcı olabilir. Son göreve hazırlanmanız gerektiğini ve bunu nasıl yapacağınızın sizin kararınız olduğunu unutmayın. Ancak her gün, bazılarının üstesinden gelmesi zor olan yeni zorluklar getirebilir: yoldaşlar ölebilir, erzak tükenebilir, beklenmedik bir devriye sizi keşfedebilir.

Ancak bunlar sadece düzenli, yaygın tehlikelerdir. Karanlıkta gizlenen ve fırsatlarını bekleyen doğaüstü varlıkları düşünün. Bu yüzden unutmayın: her gün bir lütuf veya bir lanet olabilir. Ve nadiren durumunuz zamanla daha kolay hale gelecektir, bu nedenle stratejinizi dikkatli bir şekilde planlayın. En azından hayatta kalmak istiyorsan.
KENDİ KURALLARINIZLA OYNAYIN

Rambo tarzı katliam mı? Düşmanlarınızın gizlice ortadan kaldırılması? Yoksa sessizce tüm tehlikeleri atlatmak mı? Seçimleriniz sadece hikayeyle sınırlı değil, çünkü bu dünyada hangi yaklaşımın en iyi olacağına siz karar veriyorsunuz. İmkanlarınızı sınırlamıyoruz. Bundan sonra ne olacağına siz karar verin. Ve başınıza gelecek tehlikelere nasıl hazırlanacağınız konusunda çağrıda bulunuyorsunuz.

Bölgeyle daha donanımlı, düşman askeri personel ve karanlıkta gizlenen doğaüstü tehditlerle yüzleşmek için teçhizatınızı ve silahlarınızı hazırlayın. Dövüş tercihlerinizi ayarlamak için çok sayıda silah modifikasyonundan yararlanın. Geçmiş olaylarla ilgili olabildiğince çok bilgi ve kanıt toplamak için becerilerinizi geliştirin. Görevinizi yerine getirmek için bu bilgiyi kullanın. Seçimler yaparak ve gerçeği bularak veya onlardan kaçınarak çevrenizdeki dünyada neler olduğuna karar verin.

DENEYİM

Kararlılığınızı koruyun ve aklınızı başınıza alın – Çernobil Nükleer Santrali ve çevresi eskisi gibi değil. Hiç kimse sevgilinizin başına gelmiş olabilecek dehşetleri öngöremez.

ÇERNOBİL ANA ÖZELLİKLERİ
 • Keşif. Çernobil Hariç Tutma Bölgesi’nin güzel ve korkunç derecede doğru 3D taranmış rekreasyonunu bulun.
 • Doğrusal olmayan arsa. Kendinizi heyecan verici bilim kurgu korku hikayesine bırakın.
 • Dünyayı etkileyen kararlar almak. Bölge sakinleriyle müttefik ol ya da savaş, ama ne yaparsan yap, onlara asla tam olarak güvenme. Unutmayın – herkesin gizli bir ajandası vardır. Her zaman.
 • Takım oluşturma. Arkadaşlarınızı destekleyin, onlar da sizi destekleyeceklerdir. Aksi takdirde, varışta ölürsünüz.
 • Hayatta kalma. Bazen henüz anlayamadığınız yerlerden gelen doğal ve doğaüstü tehditlerle yüzleşin.
 • Üretmek. Siz karar verin: yalnızca temel ihtiyaçlarınızla ilgilenin veya silah modifikasyonları yaparak, araçları kullanarak ve üssünüzde gelişmiş cihazlar inşa ederek olanaklarınızı genişletin.
 • Geçmişi değiştirmek. Özel cihazınızı kullanmak, önceki seçimlerinizi değiştirmenize izin verir, ancak alternatif bir gerçeklikle oynamak tüm oyununuzu etkileyecektir. Bazen başka dünyalardan akan vahşi yaratıklara karşı savaşmak anlamına gelir..
 • Bilgi toplamak. Bir dizi gelişmiş ortam ve madde analiz aracıyla verileri araştırın ve toplayın. Bulacağınız şey gelecekteki seçimlerinizi etkileyebilir (veya etkilemeyebilir)… veya önceki seçimlerinizi değiştirmek istemenize neden olabilir.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 (x64)
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K CPU
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Geforce GTX 560/GTX 1050/GTX 770M or AMD Radeon R7 260/Integrated Ryzen 7 4800H
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: 30 FPS @ DÜŞÜK Video Ayarları

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 (x64), Windows 8 (x64), Windows 10 (x64)
  • İşlemci: Intel Core i7 4790k CPU
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Geforce GTX 970/GTX 1060 veya AMD Radeon RX 480/RX 570
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: 30 FPS @ Ultra Video Ayarları / 60 FPS @ YÜKSEK Video Ayarları
Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir