Chivalry 2 Kapalı Betasında Gözümüze Çarpan Detaylar

Ersel Ay
Ersel Ay
5 Dk Okuma Süresi

Chivalry 2, Tom Banner Studio tarafından geliştirilen, çok oyunculu bir hack and slash oyunudur. 21 Haziran 2021’de Pc, Xbox One, Xbox X, Ps4 ve Ps5’e çıkması beklenen oyun, ön sipariş verenler için 24-26 Nisan arasında 2 günlük bir beta denemesine girdi.

Beta da gördüğümüz kadarı ile fetih, kale savunması ve ölüm maçı gibi eski oyundaki modlar yeni oyunda da olacak. Sadece bunlar değil eski oyundan kalan birçok özellik de yeni oyuna güncellenerek aktarılmış.

Genel olarak baktığımızda gözümüze çarpan ilk farklılık ise Agatha ve Masonlar arasında ki mücadeleyi anlatan sinematikler. Bu da neden dövüştüğümüzle alakalı en azından bizlere birer sebep veriyor.

Bir diğer göze çarpan farklılık ise geliştirilmiş mekanikler. Chivalry 2 savaş mekanikleri ile ilk oyununda da iyi olan durumu daha da iyi bir yere getirmiş. Özellikle savaş esnasında sizlere doğru hamlenin ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

mn chv2 2

İlk oyunda olduğu gibi sınıflar okçu, hafif savaşçı, öncü ve şövalye olarak ayrılıyor. Her sınıfın kendine ait hız, zırh ve atak puanları bulunuyor. Ayrıca savaş sınıflarınıza level atlatıp ekipmanlarınızı modifiye edebiliyorsunuz. Bunlar ile birlikte ilk oyundan gözle görülen farklardan birisi de etkileşime geçebildiğiniz her eşyayı rakip oyunculara fırlatabiliyor olmamız. (Meyve kasası, şişeler, balık, meyve vb.)

Savaş mekaniklerinde ise üstten atak, alttan atak, hızlı savurma ve hızlı kaçınma gibi özellikler eklenmiş. Bunlarda oyunun daha da bir komplike hal almasını sağlamış gibi gözüküyor. İlk oyunda olmayan bir diğer özellik ise yere düştüğünüzde takım arkadaşlarınızın sizleri tekrardan ayağa kaldırabiliyor olması. Göze çarpan son eklenti ise artık sunucuların 64 kişiyi destekliyor olması.

Ayrıca seslendirmeler ve grafikleri ile sizlere kendinizi orta çağdaymışsınız hissiyatını veriyor. Gözlemleyebildiğimiz olumsuz özelliklere gelmek gerekir ise sorunlu serverlar, yüksek ping sorunu, fazlasıyla bug ve optimizasyonun kötü olması başlarda geliyor. Fakat bunların hepsinin açık beta yada oyun tam sürümünde düzeleceğini umuyoruz.

Marka direktörü Alex Hayter’in Chivalry 2’nin kapalı betası ve geleceği hakkında yaptığı açıklama ise şöyle:

Tüm şehri ve kalesini koruduğunuzu ya da işgal ettiğinizi gören destansı bir Takım Hedefi modu haritası olan The Siege of Rudhelm’de savaş yapın. Savaşa
daha fazla Takım Hedefi, Takım Ölüm Maçı ve Herkese Açık haritalarda devam edin.
Tam bir eğitimde kitaptaki her tekniği öğrenin.
Tam sürüm, yukarıdakilerin tümünü ve daha fazlasını içerecektir. Toplamda, savaşçıların her aşamayı başarılı bir şekilde geçmeleri veya oyunun erken bitmesini riske atmaları gereken genişleyen, çok aşamalı seviyeler olan beş benzersiz Takım Hedefi modu haritasında savaşacaksınız. Gerçekten devasa ölçekte topyekun bir savaş gibi hissettiren bu akıllara durgunluk veren oyun modunda tüm şehirleri kuşatın.

Chivalry 2 tam sürümde ayrıca geleneksel Team Deathmatch ve Free-for-all modlarında fethedilebilecek üç ek normal boyutlu haritaya sahip olacak. Ama çatışma burada bitmeyecek! Daha fazla harita, silah ve oyun modu dahil olmak üzere, lansmandan sonra çok daha fazla içerik eklenecek.

Alex Hayter

Oyun şu anda Epic Games’de 69,00 TL’den, Playstation Store’da 284,00 TL’den ve son olarak Microsoft Store’da 113,75 TL’den ön siparişe açılmış durumda.

ch 2 mn3

Sistem Gereksinimleri

Minimum
Önerilen
İşletim Sistemi

Windows 10 64-bit

İşletim Sistemi

Windows 10 64-bit

İşlemci

Intel i3-4370

İşlemci

Intel i7-6700

Belllek

8GB

Belllek

16GB

Depolama

20GB

Depolama

20GB

Ekran Kartı

Nvidia GeForce GTX 660 /
AMD Radeon HD 7870 2 GB

Ekran Kartı

Nvidia GTX 1070

Desteklenen Diller:
  • AUDIO: English | TEXT: English, French, German, Italian, Portuguese – Brazil, Russian, Spanish – Spain, Chinese – Simplified, Chinese – Traditional, Korean, Polish, Japanese

Chivalry 2’nin 5 dakikalık bir oynanışı izlemek için buraya, ilk oyun Chivalry: Medieval Warfare ile alakalı incelememize ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Merhaba, öncelikle adım Ersel, 21 yaşındayım. Şu anda Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli oyun dünyasındayım. Daha çok aksiyon bazlı story modlu oyunlar oynuyorum. Burada size duygu, düşünce ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.Umarım yazılarım hoşunuza gider. Sağlıcakla kalın efendim. :)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image