COD: Modern Warfare’da Günden Güne Düşen Görsel Kalite Oyuncuların Gözünden Kaçmadı

Ersel Ay
Ersel Ay
1 Dk Okuma Süresi

COD: Modern Warfare’da Günden Güne Düşen Görsel Kalite Oyuncuların Gözünden Kaçmadı

Reddit’de oluşturulan bir başlıkta, oyunun PC için çok oyunculu modunda ki grafiksel kalitenin ilk günlere göre daha kötü olduğu gözlerden kaçmadı. Yapılan kıyaslamada bariz bir şekilde birçok ayrıntının kaldırıldığı, izleme mesafesinin azaltıldığı ve aydınlatmanın basitleştirildiği farkedildi.

cod modernwarfare 1

İlginç bir şekilde yapılan bu değişikliklerin oyunun optimizasyonu üzerinde artı bir yönde katkısının olmadığının aksine oyunun daha da kötü çalıştığını iddia edenler bile var.

Bir kullanıcının yaptığı yorum ise şöyle;

Bir PC kullanıcısı olarak, her güncellemede oyunun daha fazla CPU ve GPU kullanımı gerektirdiğini söyleyebilirim. Çıkışından bu yana, önerilen sistem gereksinimlerine sahip bir bilgisayarım olmasına rağmen, geçen ay oyunu zorlukla oynayabildim, diyor.

Başka bir oyuncu ise bu değişikliklerin düşmanların görünürlüğünü arttırmak için yapıldığını söylüyor. Reddit’te buna benzer onlarca yorum görmek mümkün konu ile alakalı.

Peki siz ne diyorsunuz sizce de oyunda grafiksel anlamda düşme var mı? Hiç farkettiniz mi? Yorumları alalım…

2 2

3 scaled

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Merhaba, öncelikle adım Ersel, 21 yaşındayım. Şu anda Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli oyun dünyasındayım. Daha çok aksiyon bazlı story modlu oyunlar oynuyorum. Burada size duygu, düşünce ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.Umarım yazılarım hoşunuza gider. Sağlıcakla kalın efendim. :)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir