Counter Strike’ın Yeni Operasyonu Broken Fang Başladı

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
2 Dk Okuma Süresi

Counter Strike’ın Yeni Operasyonu Broken Fang Başladı

Çıkan önce sızıntı ve teoriden sonra sonunda yeni CS:GO operasyonu geldi. Valve bu sefer elinizi hızlı tuttu.

Operasyon dün gece yaklaşık 2GB’lik güncelleme ile oyunumuza eklendi. Her zaman olduğu gibi silah koleksiyonları ve yeni haritalar geldi. Bunların dışında savaş biletinde ufak değişiklikler ve oyuncuların uzun zamandır beklediği bir özellikte oyuna eklendi.

İlk önce bir CS:GO klasiği yeni gelen skin ve haritalara göz atalım. Operasyonun temasına uygun 4 yeni koleksiyon gözümüze çarpıyor. İlki direkt operasyonun adını almış bir kasa. Diğerleri ise geçen operasyonda gördüğümüz gibi üç farklı skin koleksiyonu.(Bunlar kasa gibi ekstra anahtara ihtiyaç duymayan şeyler.) Ayrıca bunların yanında karakter skinleri, çıkartma ve grafitiler de bulunuyor.

Yeni haritalar ise 3 Rekabetçi , 2 Yoldaş, 1 Tehlikeli Bölge 1 Rehine Kurtarma olmak üzere toplam 7 adet. Hazır haritalara girmişken oyun modlarından da bahsedelim. İlk kez bir önceki operasyonda karşılaştığımız Muhafız oyun modu geri dönüyor. Ayrıca “Geri Alışlar” isminde yeni bir oyun modu da bizi karşılıyor.

Valve bu operasyonda sistemi biraz değiştirmiş. Açıklamak gerekirse bir önceki operasyon Parçalanmış Ağ’da, görevleri yapıp yıldız kazandıkça rastgele ödüller alıyordunuz. Bu sefer topladığınız yıldızları dilediğiniz gibi harcayabiliyorsunuz. Operasyon ana menu

Son olarak değineceğimiz şey ise oyuna gelen yeni iletişim seçenekleri. Önceden de belli başlı komutları vererek botlar ya da yabancı oyuncular ile anlaşabiliyordunuz ama oldukça zordu. Şimdi ise kendi istediğiniz cümleleri komut çarkına atıyor, yine kendi seçtiğiniz tuş ile herhangi birini kullanabiliyorsunuz.

yeni ozellik

Operasyon bileti şu an için 127.00 TL’den satışa sunulmuş. Önerimiz bileti almadan görevleri tamamlamanız. Zira her operasyonda olduğu gibi bunun da bileti operasyonun sonlarına doğru indirime girecektir.  Bileti ne zaman alırsanız alın kaydettiğiniz ilerleme otomatik eklenecektir.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir