Crysis Ray Tracing İle Gayet Güzel Gözüküyor

Berkan Çamlıbel
Berkan Çamlıbel
2 Dk Okuma Süresi

Crysis Ray Tracing İle Gayet Güzel Gözüküyor

Crysis, günümüzün ikonikleşen 2013 yapımı olan “GTA5 kaldırır mı?” cümlesinin aslında 2007 yapım Crysis orijinal sürümünün zamanında gerçekten sistem isteyen bir oyundu ve de oyun ilk çıktığında, oyunculara sistemin ” Crysis’i çalıştırabilir mi?” sorusu sorulurdu. Bu efsanevi meme sayesinde Crysis Remastered’da en üst grafik ayarının ismi olarak bile yerini hakkıyla aldı.

Ancak bilindiği üzere Işın izleme (Ray Tracing), teknolojisi çok ciddi bir sistem gücü istiyor ve şimdide Crysis Remastered ile mevcut  yeni nesil konsollara ve şuna var olan konsollara ışın izleme gücünü getiriyor. Bu durum gücü yetersiz olan  konsolları ve bilgisayarları  sınırlarına kadar itecek olan oyun, Işın izleme efektlerini üretmek için donanımın bazı akıllı optimizasyonlarını kullanıcakmış. Bunlardan biri ışın izleme efektinin yakın bir yarı çapla sınırlandırarak sistem gücü tasarrufu yapmanın sadece bir yoludur ve aynı zamanda ışın izleme yansımalarının daha düşük bir çözünürlükte oluşturulmasını sağlayacakmış. Sistemi yetersiz kalan Oyuncular için tam ışın izleme deneyimini özelleştirmek için, Crysis Remastered seçim için üç grafik modu sunuyor. Bu şekilde  oyuncular kendi sistemlerinin gücüne göre ayarlarla gidebilirler.

Oyun, tam manasıyla  grafik konusunda sergileyeceği yetenekleri açısından meme durumunu tam olarak benimsemiş. Ve umarız ki gücü yeterli olmayan sistemlerde bile çalışabilir.

Son olarak hatırlatalım:

Crysis Remastered şimdi Nintendo Switch’de mevcut ve PC, PS4 ve Xbox One sürümleri 18 Eylül’de piyasaya sürülecekmiş.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben Berkan Çamlıbel, itinayla 10 yılı aşkın süredir hayatı oyun olanlardanım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir