CS:GO Silah Skin 100.000 Dolar Gibi Astronomik Bir Fiyata Satıldı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

CS:GO Silah Skin 100.000 Dolar Gibi Astronomik Bir Fiyata Satıldı

CS:GO ekonomisi her ne kadar basit bir al-sat mantığından oluşsa da oyun dünyasındaki en işlek modellerden biri olduğu herkesçe biliniyor. Skinlerden tutun da stickerlar, kasalar ve olmazsa olmaz anahtarlarına kadar hepsine büyük miktarda paralar yağabiliyor. Twitter kullancısı olan ohnePixel’e göre Çinli bir koleksiyoncu StatTrak M4A4 (Howl) skinine 100.000 dolar para ödemiş.

4q

Nadir bir skin olduğu söylenen StatTrak M4A4 Howl’a 100.000 dolar gibi bir meblağ ödenmesi bizim gibi ekonomisi „hassas“ olan ülkeler için dudak uçuklatan fiyatlar. Hatta koleksiyoncuya göre skin, 130.000 dolar gibi daha üst bir fiyata satışa sunulmak için hazır bekliyor. Zaten halihazırda en pahalı oyun içi kozmetik olan skin, bir kez daha rekor kırabilir. Bundan önce en pahalı kozmetik ise 61.000 dolar ile Souvenir AWP (Dragon Lore)‘du.

Bu skin’in bu kadar pahalı olmasının sebebi ise iBUYPOWER Katowice 2014 sticker’ına sahip olması. Bu sticker, CS:GO’nun daha yavaş yavaş tanındığı vakitlere denk geldiğinden bir hayli öneme sahip. Öyle ki normal bir StatTrak M4A4 (Howl) skin 5180 dolar tutuyor. Satan kişi mutlu, alan kişi mutluysa bir sorun yok ama bu tür astronomic fiyatların da ekonomiyi etkileyeceğini söylemeden geçmeyelim.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir