Cuphead’de Bulunan Bossların Esinlendiği Çizgi Film Karakterleri

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
3 Dk Okuma Süresi

Cuphead’de Bulunan Bossların Esinlendiği Çizgi Film Karakterleri

Geçen ay bağımsız oyun önerileri yazımızda bahsettiğimiz Cuphead, 2017 yılında Kanadalı video oyunu geliştiricisi StudioMDHR tarafından geliştirilen ve yayınlanan  bir run and gun video oyunudur. Oyun, Fleischer Studios ve Walt Disney Animation gibi 1930’ların çizgi filmlerinden esinlenerek yapılmış.

Antonio Servín isimli Youtuber bizler için Cuphead’in bosslarını ya da bölümlerini tasarlarken yapımcıların esinlediği çizgi filmleri gösteriyor.En çok benzettiklerimize beraber göz atalım. Iron Giant Cuphead’de Junkyard Jive görevine girerseniz 1999 yapımı Iron Giant animasyon filmindeki dev robotun birebir kopyasını görebilirsiniz. Silah şeması oldukça karışık ve çeşitli olan bu bossu yenmek oldukça zor.Tıpkı oyundaki diğer bosslar gibi.

Cuphead Junkyard JiveIron Giant

Woody Woodpecker

Treetop Trouble isimli run and gun bölümü çeşitli yaratıklara ev sahipliği yapıyor. Eğer ağaç yolu çıkarken size engelleyen ağaçkakana dikkatli bakarsınız 1940 yapımı Woody Woodpecker çizgi filmi anımsayabilirsiniz. Özellikle giriş kısmını izlerseniz benzerliği anlamak daha kolay olacaktır.
Cuphead Treetop Troublewoody woodpecker

Hell’s Bells

Cuphead’de oyun sonu canavarı şeytanın ta kendisi. One Hell of a Time isimli oyunun sön bölümünde
bossun hareketleri ve dizaynına bakacak olursanız Hell’s Bells’i görebilirsiniz. 1929 yapımı çizgi film esinlenen en eski yapımlardan
Cuphead One Hell of a TimeHells Bells

Ayrıca videonun devamını ve aynı Youtuber’ın hazırlamış olduğu diğer partları aşşağıdan izleyebilirsiniz.

Cuphead Hikayesi

Ormanda yolunu kaybeden iki kardeş, bir süre yol aldıktan sonra bir gazino bulurlar. Kendilerini hakim olamayan kardeşler kumar oynamaya başlarlar ve kısa bir sürede çok para kazanırlar. En son gazinonun sahibi olan şeytan gelir ve kardeşlere teklif sunar. Tek bir zar karşılında kazandıkları parayı ikiye katlama şansını yakalayan kardeşler teklifi kabul ederler. Zarın sonucunda şeytan kazanır ve karşılığında ruhlarını ister. Başka bir yolunu soran kardeşler, kendisine borçlu olanları ziyaret edip kontrat toplamaları karşılığında kardeşleri serbest bırakır. Böylece macera başlar.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core2 Duo E8400, 3.0GHz or AMD Athlon 64 X2 6000+, 3.0GHz or higher
Bellek: 3 GB RAM
Ekran Kartı: Geforce 9600 GT or AMD HD 3870 512MB or higher
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir