Cyberpunk 2077 1.1 Yaması Ana Hikayenin İlerlemesini Engelleyen Bir Hataya Neden Oluyor

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

CD PRojekt RED, geçtiğimiz gün Cyberpunk 2077 için içinde bir çok performans ve hata iyileştirmeleri bulunan 1.1 yaması yayınlamıştı. Yama notlarına ulaşmak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Şimdi ise bu yamanın oyunda ana hikayenin ilerlemesini engelleyen bir hataya neden olduğu ortaya çıktı. Biraz spoiler olabilir… Hata ise oyunun ana görevlerinden biri olan sokağın aşağısı görevinde Goro Takemura’dan gelen telefonda karakterin konuşmadan beklemesi yani buga girmesi. Bu da oyundaki ilerlemenize devam edememenize sebebiyet veriyor.

Aslında bu hata yama gelmeden önce de yaşanıyordu. Takemura bu görevde sizi hiç aramayabiliyordu. Ancak kayıt dosyasından oyunu geri aldığınızda problem çözülüyordu. Bu yeni problemde ise oyunu geri yüklemek sorununuzu maalesef çözmüyor.

Oyuncular ise bu problemin üstesinden gelebileceğiniz bir yöntem bulmuşlar. O da şöyle: Takemura sizi aramadan önce Judy’i arayın. Ardından Takemura aradığı anda telefonu kapatın ve herhangi bir yan görev yapın. Sonra oyunu 24 saat ileriye sarın. Bu şekilde Takemura sizi arayacak ve konuşacaktır.

Son olarak konu ile ilgili CD Projekt RED ise sosyal medya destek hesaplarından, bu hata üzerinde çalışma yaptıklarını ve bunu en kısa sürede düzelteceklerini açıkladı.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir