PCKONSOL

Cyberpunk 2077, 2020 Game Awards’da Olmayacak

Cyberpunk 2077, 2020 Game Awards’da Olmayacak 

Gümbür gümbür gelen ama sürekli erteleme kararlarıyla özlemimize seviye atlatan Cyberpunk 2077, bu sene gerçekleşecek olan Game Awards 2020’de yarışamayacak. Etkinliğin organizatörü Geoff Keighley, dünkü erteleme kararından kısa bir süre sonra bu detayı paylaştı. Bu alınan kararın nedeni ise etkinliğin kurallarının gayet açık ve net olması; Game Awards 2020’de yer alabilmek için oyunun 15 Kasım tarihinden önce çıkmış olması gerekiyor.

Üstelik Cyberpunk 2077’ye de istisnai bir durum tanınmayacak. İki sene önce yaşanan durumda Super Smash Bros. Ultimate, etkinliğin son tarihinden bir sonraki gün yayınlanmış ve yetkililer de o seneki törene bu oyunu katmışlardı. Cyberpunk ise bu geçerliliğini kaybetmiş durumda. Ancak Keighley’e göre gelecek seneki Game Awards’da Cyberpunk 2077 mutlaka bulunacak.

Bu seneki potansiyel yarışmacılara baktığımızda ise kıyasıya bir mücadele geçecek gibi hissediyoruz zira The Last of Us: Part II, Ghost of Tsushima, Animal Crossing: New Horizons, Half-Life: Alyx ve Doom Eternal bunlardan sadece birkaçı ve hatta daha çıkmamış Call of Duty: Black Ops- Cold War veya Assassin’s Creed: Valhalla gibi oyunlar da yolda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu