PCKONSOL

Cyberpunk 2077 Bir Kez Daha Ertelendi

Bu yılın en çok merak edilen ve belki de en çok beklenen oyunu şüphesiz CD Projekt’in geliştirdiği Cyberpunk 2077 olsa gerek. Ancak oyun bir kez daha ertelenerek oyun severleri üzmüş durumda.

Neyse ki erteleme çok uzun değil zira 19 Kasım’da çıkması planlanan oyun 10 Aralık tarihine ertelenmiş oldu. Stüdyo başkanı Adam Badowski ve CEO’su Marcin Iwinski oyunun hayranlarına özür maiyetinde şu açıklamayı yaptı. “Ekibin şu anda yaşadığı en büyük zorluk oyunun PC, mevcut nesil, yeni nesil versiyonlarını aynı anda çıkartabilmek. PC, Stadia, PlayStation 4 / Pro, PlayStation 5 geriye uyumluluk, Xbox One / X, Xbox Series X / S geriye uyumluluk olmak üzere dokuz farklı versiyonun ayrı ayrı test etmek gerekiyor ve bunu evden çalışarak yapmaya çalışıyorlar.”

Oysa ki oyun gold statüsüne ulaşmıştı. Yani geliştirme süreci tamamlanmıştı. Ancak bunula ilgili, yapılan açıklamada oyunu tekrar erteleme kararından dolayı kafalarının karışabileceği gerçeğine değiniliyor ve oyun üzerinde yapılan çalışmaların tamamen bitmediğine ve ilk gün yamasıyla dahil tüm iyileştirmeler ve düzeltmeler üzerinde çalışılmaya devam edildiğine de yer verilmiş.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu