PC

Cyberpunk 2077 Çıkış Yaptığında AMD Ekran Kartlarında Ray Tracing Desteği Olmayacak

3 kez ertelenen Cyberpunk 2077’nin çıkışına şayet tekrar ertelenmezse sayılı günler kaldı. Ancak bu ertelenmeler oyuna olan hype’ı azaltamdı. CD Projekt Red oyunun daha çok oyuncuya ulaşabilmesi ve mevcut nesil konsol sahiplerinin de performans sıkıntısı yaşamaması için Gold statüsüne ulaşmış bir oyunu ertelediler.

Geçtiğimiz günlerde AMD’nin yeni kartları yapılan performans ve oyun testlerinde Nvidia’nın yeni kartlarının öne geçmiş ve daha uygun fiyatlı olmasından dolayı insanların beğenisini kazanmıştı.

Ancak son gelen bilgilere göre 10 Aralık tarihinde çıkış yapacak Cyberpunk 2077, ilk etapta AMD ekran kartlarında Ray Tracing (ışın izleme) desteği sunmayacak. Zaten son güncellenen sistem gereksinimlerinde Ray Tracing bölümünde sadece Nvidia RTX kartları listelendi.

Radeon kartlarının daha iyi performans göstermesine rağmen, Radeon ekran kartı almak isteyen kişiler veya almış olan kişilerin bu duruma dair akıllarındaki soruları CD Projekt Red’in küresel topluluk lideri Marcin Momot Twitter’dan cevapladı. Twitter’daki bir soruya yanıt veren Momot “AMD kartlarında ışın izlemenin piyasaya sürüldüğünde kullanılmayacağını, ancak bu özelliği mümkün olan en kısa sürede eklemek için AMD ile birlikte çalışıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu