Cyberpunk 2077 Geliştiricileri Erteleme Kararından Sonra Ölüm Tehditleri Almaya Başladı

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
2 Dk Okuma Süresi

Cyberpunk 2077 Geliştiricileri Erteleme Kararından Sonra Ölüm Tehditleri Almaya Başladı 

Geçtiğimiz günlerde CD Projeckt Red, Cyberpunk 2077’yi bir kez daha ertelediklerini duyurdu. Oyun gold sürüme ulaşmıştı fakat geliştirici firma mevcut ve yeni nesil konsollarda performans geliştirmeleri yapmak için böyle bir karar aldıklarını belirtmişti.

Ne yazık ki bu kararın ardından hayal kırıklığına uğrayan hayranlar, oyunun geliştiricilerini tehdit edecek kadar ileri gitti.

CD Projekt RED’den Kıdemli Oyun Tasarımcısı Andrzej Zawadzki Twitter heasabından, “Cyberpunk 2077 gecikmesiyle ilgili bir şeyi ele almak istiyorum. Kızgın, hayal kırıklığına uğradığınızı ve bu konudaki fikrinizi dile getirmek istediğinizi anlıyorum. Ancak, geliştiricilere ölüm tehditleri göndermek kesinlikle kabul edilemez ve tamamen yanlıştır. Bizler de sizin gibi insanız.” açıklamasını yapmak zorunda bile kalmış. Ayrıca aldıkları tehdit mesajlarını içeren bir tweet daha paylaşmış ve gerekli kayıtların da alındığını açıklamış.

Hayranlar en çok stüdyo bir daha erteleme yapmayacağını ve oyunun gold sürüme ulaştığını söyledikten sonra bu kararı almasına kızgın. Ama unutmayalım ki firma oyunu söz verdikleri tarihte çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ayrıca Kasım ayında çıkış yapmış hatalı bir oyun yerine Aralık ayında çıkış yapacak sorunsuz bir oyun, herkes için daha iyi olacaktır.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir