Cyberpunk 2077 İçin İlginç Teknik Detaylar Gün Yüzüne Çıktı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

CD Projekt RED’de Grafik Tasarımcısı olan Marcin Gollent ile yapılan bir röportajda Cyberpunk 2077 ile ilgili teknik detaylar soruldu ve cevaplandı. Tasarımcıya göre CyberPunk 2077, sadece DirectX 12 API’a sahip cihazlarda çalışabilecek. Bunun yanında Windows 7 ve Windows 10’da oyun sorunsuz oynanabilecek. Cyberpunk 2077’nin hangi PC sistemlerinde çalışabileceği sorulduğunda Gollent:

Windows 7 Service Pack 1’in DX12 desteği sayesinde Cyberpunk, bu tür sistemlerde çalışabilecek. Biz buna rağmen Windows 7’de oyunu denemeye ve halen daha absürt hataların olup olmadığını ortaya çıkarmaya devam edeceğiz. Ne yazık ki Windows 8, DX12 kütüphanelerini alamadı.

cyberpunk 2077 1

Gollent aynı zamanda DX12 Ultimate ile ilgili bazı detayları da paylaştı. Oyun DX12 GPU içeren herhangi bir sistemde sorunsuz çalışacak ancak DX12 Ultimate’ı destekleyen sistemlerde ekstradan gözlem ve geliştirme gerekebilirmiş:

Cyberpunk 2077, DX12 ile uyumlu GPU işlemcilerine sahip tüm bilgisayarlarda sorunsuz çalışacak. DX12 “Ultimate” yeniliğinin avantajı ise donanımın yettiği kadar şey yapabilmemiz, kapasitemizin artması. Biz DX12 ile devam etmeyi iki seçenekle uygun gördük; İlki Xbox’lar için standart olan API olması. Xbox One’da geleceğinden dolayı tamamen doğal bir şekilde süreci yürütmek istedik. İkincisi ise DXR’ın doğum yeri olması. Önümüzdeki vakitlerde DXR’a yatırım yapmayı düşündüğümüzden DX12 çok sağlam bir seçenek olarak gündeme geldi.

Ancak buna rağmen Gollent, DX12 Ultimate yeniliğini destekleyen bilgisayarlarda oyunun çalışıp çalışmadığı yorumunu yapmadı.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir