Cyberpunk 2077 Kıdemli Oyun Tasarımcısı CD Projekt Red’den Ayrıldığını Açıkladı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

CD Projekt Red’de 8 yıldır çalışmış olan kıdemli oyun tasarımcısı Andrzej Zawadzki, bugün itibariyle stüdyodan ayrıldığını duyurdu. Cyberpunk 2077’nin tasarım bölümünde çalışmış Andrzej, bundan önceki oyun olan The Witcher 3: Wild Hunt’ta da QA Tester olarak görev yapmıştı.

Andrzej Zawadzki, ayrılığını Twitter’dan duyurarak CDPR’daki tüm herkese teşekkürlerini sundu ve buradaki deneyimlerini “onurlu ve zevkli bir iş” olarak değerlendirdi. Zawadzki, birkaç yıl önce CD Projekt Red’de QA Tester olarak çalışmaya başlamış ve hem The Witcher 3: Wild Hunt ana oyununda hem de iki DLC’sinde de yer almıştı. Daha sonra 2016 yılında oyun tasarımcısı olarak Cyberpunk 2077 üzerinde çalışmaya başlamıştı. Zamanla Zawadzki, Mart 2020’de, Cyberpunk 2077’nin ilk gerçekçi olmayan çıkış tarihinden yalnızca bir ay önce projenin baş oyun tasarımcısı olmuştu.

Geliştirici, ayrılık mesajında ne geleceğe dair planlarından bahsetti ne de CDPR’dan neden ayrıldığını ifade etti. Andrzej Zawadzki’ye MisteRNOOB olarak gelecekte başarılar dileriz.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir