Kategorilendirilmemiş

Cyberpunk 2077 Neden Ertelendi?

Cyberpunk 2077 Neden Ertelendi?

The Witcher oyun serileri ile başarısını kanıtlamış ve oyuncularının gözünde en değerli firmalardan biri haline gelmiş CD Projekt RED’in 16 Nisan’da piyasaya süreceği, merakla beklenen oyunu Cyberpunk 2077 geçtiğimiz hafta 17 Eylül tarihine ertelenmiş ve oyun dünyasında çok ses getirmişti.

Erteleme ile ilgili firma yetkilileri şu açıklamaları yapmışlardı. “Şu anda oyunun tamamlanmış ve oynanabilir olduğu bir aşamadayız fakat halen yapılacak işler var. Night City hikayeleri, içeriği ve ziyaret edilecek yerleri ile devasa bir şehir fakat büyüklüğü ve karmaşıklığı nedeni ile oyun testlerini, hata düzeltmelerini ve cilalamayı bitirmek için daha fazla zamana ihtiyacımız var. Cyberpunk 2077’nin bu nesilde elde ettiğimiz en büyük başarı olmasını istiyoruz ve çıkış tarihi ertelemesi oyunu kusursuz hale getirmek için gerekli olan kıymetli ayları bize verecek.”

Şimdi ise Cyberpunk 2077 oyununun neden ertelendi sorusunun cevabı ortaya çıktı. Sebep mevcut oyun konsollarının donanım yetersizliği.

Alınan bilgilere göre PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oyun ciddi anlamda performans sıkıntıları yaşıyor. Özellikle Xbox One konsolu üzerinde yaşanan performans sıkıntıları oldukça büyük. Çünkü konsol oyunu çalıştıramıyor. Ekip, bir süredir problemler üzerinde çalışıyor ama henüz bir çözüm bulabilmiş değil.

Artık firma nasıl bir çözüm üretecek bilemiyoruz ancak temennimiz bir an önce sıkıntıları gidermeleri. Zira bu kadar merakla beklediğimiz oyunun tekrar ertelenmesi bizi ciddi anlamda üzecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu