PCKONSOL

Cyberpunk 2077 Night City Çetelerine Daha Yakından Bir Bakış

Cyberpunk 2077 Night City Çetelerine Daha Yakından Bir Bakış

İki gün önce Night City Wire’ın bir parçası olarak, Cyberpunk 2077’de yer alacak çeteler yeni bir videoda sunuldu.

Cyberpunk 2077’ye adanmış Night City Wire akışının bir parçası olarak iki gün önceki sunumda, Cyberpunk şehir ve çevresinin köşelerinde dolaşırken karşılaşacağımız çeteler bize sunuldu. Her biri farklı bir tarzla (görünüş veya savaş) karakterize edilen toplam dokuz çete olacak. Onlarla ilgili olarak, üyelerinin kaderini ve hikayelerini daha geniş bir şekilde gösteren kapsamlı görevler olacaktır. Cyberpunk 2077’deki çete sunumunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Night City’de faaliyet gösteren çeteler daha önce bildirilmişti ancak bu sunum onlar hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkardı. Her şeyden önce, paralı asker olan ana karakterin statüsü nedeniyle ve yaptığı şeyden dolayı, seçilen bir çeteye kolayca katılamayacağımızı öğrendik. Ancak elbette bu, onlar için belirli siparişleri tamamlamamızı veya temalı giysiler ve silah edinmemizi engellemeyecektir. İşte 9 çete hakkında ufak bir bilgilendirme.

Maelstrom

Maelstrom çetesinin üyeleri, çeşitli siber yazılımlara duyulan hayranlıkla ve çoğunu git gide daha az insan benzeri yapan iyileştirmelerle karakterizedir. Agresiftirler, genellikle acımasızdırlar ve aynı zamanda öngörülemezler. Bir anda sizi bir arkadaş gibi karşılayabilir ve bir saniye sonra sizinle yeri silebilirler. Düşmanlarını gerçekten patlayıcı ve çok özel bir şekilde yok ederler.

Valentinos

Latin çetesi Valentinos’un (çeteye katılmak için böyle bir milliyet gerekmese de) açık bir hedefi var: Night City’deki en güzel kadınlardan, mümkün olduğunca, çoğunu baştan çıkarmak.

6th Street

6th Street, esas olarak eski Amerikan polis üyeleri ve gazileri tarafından temsil edilen çok karakteristik bir çetedir. Ana hedefleri Night City sokaklarında düzeni ve adaleti yeniden sağlamaktır (tabi ki kendi kurallarına göre). Bunu yapmak için nihai şiddet araçlarını kullanmaktan çekinmezler. Polisle olan bağlantıları birçok beladan kurtulmalarını sağlar.

Animals

Animals öncelikle kasları ve fiziksel güçleri ile ayırt edilirler. Büyümelerini ve daha sert vurmalarını sağlayan mevcut tüm araçları kullanırlar. Her biri ideal (standartlarına göre) silueti elde etmek için çabalıyor ve mümkünse ancak çıplak yumruklarıyla savaşabiliyorlar. Onlarla genellikle kulüplerde güvenlik görevlisi veya fedai olarak karşılaşabilirsiniz, ancak onların suçla mücadele grubu NetWatch ile gizlice işbirliği yaptıkları söylenir.

Voodoo Boys

Voodoo Boys, Old Net’in sırlarını ve Blackwall’ın ardında yatan şeyi keşfetmeye çalışır. Neredeyse her şeyi hackleyebildikleri ve istediklerini hızlı bir şekilde takip edebildikleri siber uzay ve bilgisayar korsanlığı uzmanlarıdır. Uyuşturucudan ve alışılmadık ritüellerden uzak durmazlar. Çete üyelerinin çoğunun Haiti toplumuyla güçlü bir bağı var ve bulundukları bölgeyi ikinci evleri olarak görüyorlar ama şimdi bölgeleri için başka bir çete olan Animals ile savaşmaları gerekiyor.

Tiger Claws

Japon çetesi Tiger Claws, Japantown bölgesini kontrol ediyor ve tüm Night City’nin en büyüklerinden biri. Ana hedefi, kendi bölgesini korumaktır, bu nedenle rakip bir çetenin işini niahi olarak ele geçirmek için güçlerini kullanmaktan korkmasalar da genellikle savunmadadırlar. Tiger Claws üyeleri son derece farklıdır. Vücutları Asya dövmeleriyle süslenmiştir, katanaları ve motosikletleri kullanmaktan zevk alırlar. Savaşta büyük ölçüde dövüş sanatlarına güveniyorlardı, ancak günümüzde siber yazılım kullanmaktan çekinmiyorlar.

The Mox

The Mox, Lizzie Borden’ın (striptiz kulübünün sahibi) ölümüne cevaben oluşturulan Night City’deki en genç ve en küçük çetelerden biridir. Diğerlerinin yanı sıra fahişeleri, pezevenkleri ve cinsel azınlıkları korumada uzmandırlar ve amaçları hiçbir üyesinin zarar görmemesini sağlamaktır.

Scavengers

Scavengers, siber yazılım kullanıcılarını kaçıran ve daha sonra onları karaborsada satmak için şiddet göstermekten çekinmeyen bir gruptur. Çete üyeleri, daha büyük gruplar oluşturmaları olası olmadığından, Night City’nin her yerine dağılmış halde bulunabilir. Yine de, acımasız oldukları ve maldan para kazanmak için her şeyi yapacaklarından yerel halkta korku uyandırıyorlar.

Wraiths

Wraithler, Night City’nin eteklerindeki en büyük çetedir. Üyeleri, Badlands’de yaşayan bir grup serseri olan Nomads’lara (Göçebelere) aittir. Genellikle geceleri seyahat ediyorlar, sonra ganimet satabilmek ve kazandıkları parayla yine vahşi doğada yaşayabilmek için beklenmedik kurbanları soyuyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu