Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform
SOL Banner
SAĞ Banner

Cyberpunk 2077 | Night City Wire Etkinliğinde Öne Çıkanlar

Cyberpunk 2077 | Night City Wire Etkinliğinde Öne Çıkanlar

Bugün CD Projeckt Red, Twitch üzerinden 19 Kasım’a ertelenen Cyberpunk 2077 oyununa dair, yeni bir trailer, oynanış videosu ve aynı  zamanda yapımcılar ile soru ve cevapların olduğu Night City Wire adını verdiği 25 dakikalık bir etkinlik yaptı.

Cyberpunk 2077 Night City Wire Öne Çıkanlar

Yukarıda paylaşılan fragman oyunun prolog kısmı yani asıl hikayeye geçmeden önceki olaylardan ufak kesitler. Cyberpunk 2077’de oyuna Badlands adı verilen nükleer felaket sonrasında çöle dönmüş bir yerde başlıyoruz. Oyunun devamında ise hikayeye Night City’de devam ediyoruz. Karakterimiz V’nin Night City’deki hikayesine eşlik edecek Jackie adında biriyle tanışıyoruz. Hikayenin devamında ise bize Fixer, Shaun ve Dexter’da katılıyor.

Tanıtılan karakterlerden bir diğeri ise eski bir asker olan ve bedeni tamamen parçalandıktan sonra Cyborg olarak ortaya çıkan korkunç görünüşlü Adam Smasher oldu. Tuzak ya da intihar görevleri haricinde tüm görevleri kabul eden bu kötü karakter etrafı yakıp yıkmaktan, masum insanları öldürmekten hiç kaçınmayan biri. Bakalım bu karakter oyunda nasıl bir rolle karşımızda olacak?

Dedektiflikte mi Yapacağız?

Oynanış videosunda farklı insanların anılarını izleyebileceğimiz de gösterildi. Onların duydukları, gördükleri ve hissettiklerini tamamen aynı olarak biz de yaşıyoruz. Hatta izledikten sonra aynı anıya girip açık dünyada farklı açılar ile anıyı izleyebiliyoruz. Bir nevi bize görevler içinde dedektiflik yapmamız da istenecek.

Etkinlik boyunca sorulan sorular ve cevaplar oyundaki grupları, karakterleri ve mekanları daha yakından tanımak üzerine kuruluydu. Yaşayan açık dünyada bize yardımcı olacak çeşitli NPC’ler de anlatıldı.  Bu NPC’ler ile ilişkilerimizi iyi tutup daha ucuza daha iyi eşyalar alabileceğimiz vurgulandı.

2022’de Netflix Anime Dizisi Geliyor

Ayrıca sunumda 2022 yılında Netflix’de yayınlanacak Cyberpunk Edgerunners Animesi de duyuruldu. Anlatılanlara göre anime farklı karakterler ile oyunun evreninde geçecek hikayeler anlatacakmış.

Dilerseniz Night City Wire etkinliğinin tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.twitch.tv/videos/661108045?t=01h00m48s

Cd Projeckt Red, yaptığı bu etkinliği part 1 olarak tanıttı. Bir sonraki partlar ise önümüzdeki haftalarda geleceği açıklandı.

Bu arada ücretsiz olarak dağıtılan Cyberpunk 2077 Goodies Koleksiyon paketini kaçırmamak için bu bağlantıya tılayabilirsiniz.

1 yorum
  1. […] Cyberpunk 2077 | Night City Wire Etkinliğinde Öne Çıkanlar […]

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.