KONSOL

Cyberpunk 2077 Playstation Store’dan Kaldırıldı

Teknik problemlerin çokluğu ve artan iade taleplerinden sonra Sony, Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan “bir sonraki duyuruya kadar” kaldırdı ve oyunu alan oyunculara para iadesine başladı.

Sony’den konu ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde:

“SIE, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır, bu nedenle PlayStation Store üzerinden  Cyberpunk 2077 ‘yi satın alan tüm oyuncular için tam bir para iadesi yapmaya başlayacağız.  SIE ayrıca  Cyberpunk 2077 ‘yi PlayStation Store’dan bir sonraki duyuruya kadar kaldıracaktır.”

“Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın aldığınızı onayladıktan sonra para iadesi işlemine başlayacağız.  Para iadesinin tamamlanmasının ödeme yönteminize ve finansal kurumunuza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.”

Bu arada oyunun iadesi ile ilgili Playstation resmi internet sitesinde özel bir sayfa da açılmış durumda. Sayfanın adresi ise https://www.playstation.com/tr-tr/cyberpunk-2077-refunds/

CD Projekt Red ise konu ile alakalı, Cyberpunk 2077’yi özellikle PS4 ve Xbox One sürümünü iyileştirmek amacıyla yeni yamaları yayınlamaya devam edeceğini açıkladı. Ayrıca CD Projekt Başkan Yardımcısı Michal Nowakowski’ye konsol yamaları geliştirmenin maliyeti sorulmuş ve şu cevabı şu şekilde olmuş: “Oyuna yama yapmanın maliyeti şu anda riske attığımız şeyle karşılaştırıldığında önemsiz kalıyor. Oyunu kesinlikle düzeltmek istiyoruz, oyunculara söz verdik ve elimizden geleni yapıyor olacağız”

Cyberpunk 2077, teknik sorunlar gerçekten ortak bir şikayet olsa da, büyük ölçüde olumlu eleştiriler aldı. Umarız bu hatalar yakında düzeltilir ve CD Projekt Red oyunculara sağlıklı bir oyun deneyimi sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu