Cyberpunk 2077’den Santo Domingo ve City Center Konseptli Mekan Turu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Cyberpunk 2077’den Santo Domingo ve City Center Konseptli Mekan Turu

Cyberpunk 2077 mekan turları tüm hızıyla devam ediyor ve önünüzde değerli oyuncular, Santo Domingo’yu ve City Center’ı (Şehir Merkezi) görebilirsiniz.

Daha önce zengin CEO’ların yaşadığı Westbrook bölgesini gösteren Cyberpunk 2077, Twitter adresinden bu sefer alabildiğince ışıklı bir mekan olan ve gökdelenden geçilmeyen Şehir Merkezi’nin fotoğraflarını yayınladı.

İlk resim fütüristik atmosferi, neon ışıklar ve hafif puslu havayla servis ediyor. Night City’nin (Gece Şehri) en güvenilir mekanlarından biri olan Şehir Merkezi; çalışmanın, paranın ve bunların neden olduğu gelişmişliğin en uç noktası. İkinci resimde uçan arabalar ve güneşli bir California sabahını görürken üçüncü resim ise içimize kasvet yayıyor. Bu kasvet hiyerarşi piramidinin en üstünden geliyor ve onların tek gösterdiği merhamet, birinci resimdeki gücün ve gösterişin manzarasına veriliyor.

Bütün bunları ulaşılabilir kılan ise pislik ve unutulmuşluğun merkezi olan Santo Domingo;

Birinci resimde bu sefer düzensiz kentleşmenin izlerini görüyoruz, fabrika bacalarından tüten kirli gazlar çoktan havayı esir etmiş ve insanları mutsuzluğuna mahkum etmiş bile. Bakımsızlık ve aşınma ile birlikte gelen endüstriyel büyüme, Şehir Merkezi’ne hizmet veriyor. İkinci resimdeki güneş bile bu puslu havayı dağıtmaya yetmemiş ve üçüncü resimde ise harap olmuşluğun izleri var. (Bu mekan bana Muhteşem Gatsby’deki fabrikaların bulunduğu yeri hatırlattı.)

Neon ışıklar geceleri Night City’i şirin yapmaya çalışırken, fabrika bacalarından çıkan gazlar ve güneşin ilk ışıkları şehrin asıl yüzünü ortaya çıkarıyor, kimin aslında gücü elinde tuttuğunu kimin ise bundan beslendiğini parmakla gösteriyor. Turumuzun sonuna gelmekle birlikte Cyberpunk 2077’nin 19 Kasım’da çıkacağını bir kez daha hatırlatalım.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir