Cyberpunk 2077’den Sonra Yeni Witcher Oyunu Geliştirilecek

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

Cyberpunk 2077’den Sonra Yeni Witcher Oyunu Geliştirilecek

The Witcher oyun serileriyle ve Netflix’te The Witcher dizisinin yayınlanmasıyla birlikte, Ubisoft’tan sonra Avrupa’nın en değerli ikinci firması olmayı başaran, Polonya merkezli firma CD Projekt RED’den Cyberpunk 2077’nin çıkışına aylar kala yeni bir Witcher oyunu ile ilgili açıklama geldi.

CD Projekt RED başkanı Adam Kicinski, yeni Witcher oyununu yakın bir tarihte geliştirmeye başlayacaklarını açıkladı. Kicinski, Cyberpunk 2077’nin piyasaya çıkışının ardından The Witcher serisindeki bir sonraki oyunun planları arasında olduğunu açıkladı.

Ancak bu çıkacak oyun The Witcher 3’ün devamı niteliğinde olmayacağı için ismi The Witcher 4 olmayacak. Bu yeni geliştirilecek oyunla ilgili firmada küçük bir grup çalışmalara başlamış bile. Ancak Kicinski açıklamasında, Cyberpunk 2077’nin geliştirilmesinin tamamlanmasının ardından, tüm ekip olarak yeni Witcher oyununa odaklanacaklarını da açıkladı.

Oyun ile ilgili daha fazla açıklama yapmayan Kicinski, bundan sonra CD Projekt Red’in yaptığı oyunların, Cyberpunk ve Witcher evreninde geçeceğini söylüyor.

Cyberpunk 2077’nin geliştirilme süreci yaklaşık 7 yıl kadar sürdü. Bakalım yeni Witcher oyununu ne zaman görebileceğiz?

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir