Cyberpunk 2077’nin Ana Hikayesi The Witcher 3’den Daha Kısa Olacak

Ersel İsmail İSLAM
Ersel İsmail İSLAM
2 Dk Okuma Süresi

Cyberpunk 2077’nin Ana Hikayesi The Witcher 3’den Daha Kısa Olacak

17 Kasım tarihinde çıkışını gerçekleştirecek Cyberpunk 2077’nin ana hikayesi Witcher 3’ten biraz daha kısa olacak. Çünkü, CD Projekt Red birçok oyuncunun The Witcher 3’ün hikayesinin sonunu göremediğini söylüyor.

Cyberpunk 2077 için kıdemli görev tasarımcısı Patrick Mills, oyunun ana hikayesinin The Witcher 3: Wild Hunt’tan daha kısa olacağını söyledi. Witcher 3 zengin açık dünyasıyla, büyük keşiflerin yapılabildiği yan görevlerle “muazzam” bir oyun ve zengin yan içeriğine ek olarak da 50 saatin üzerinde ana hikaye içeriğine sahip.

Cyberpunk 2077’nin de The Witcher 3’ün mirasına uygun yaşamak istiyorsa kesinlikle yerine getirmesi gereken büyük sorumlulukları var. Oyunun hayranları, oyunun nasıl şekillendiği görmek için uzun süren geliştirme sürecini yakından izliyorlar ve şu ana kadar CD Projekt Red, Night City’i kusursuz yapmak için çok uğraş veriyor. Diyalog sistemi bile o kadar zengin ki, oyuncuların bir anda alevlenebilecek bir savaş senaryosunda avantaj elde etmek için NPC’lerle konuşurken çevrelerine dört gözle bakmaları gerekecek.

Patrick Mills Twitter’dan oyunun fanlarına ana hikayenin neden daha kısa olacağını da anlattı. “Bu bilinçli bir karardı ve geliştiricinin The Witcher 3’ün hikayesinin çok uzun olduğuna dair şikayetler aldı. Birçok insan fantastik RPG oynamayı sevmesine rağmen, oyunu bitiremedi.” Ayrıca Mills, CD Projekt Red olarak oyuncuların Cyberpunk 2077’de tüm hikayeyi görmelerini istediklerini vurguladı.

HowLongToBeat.com’un verilerine göre de The Witcher 3: Wild Hunt’ın ana hikayesini bitirmek için yaklaşık 51.5 saat harcamanız gerekli. Şayet oyunu tam anlamıyla bitirmek isterseniz bu size 172 saate malolabilir.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir