Cyberpunk 2077’nin Ön Siparişleri Beklentilerin Altında Kaldı

Ersel Ay
Ersel Ay
1 Dk Okuma Süresi

Cyberpunk 2077’nin Ön Siparişleri Beklentilerin Altında Kaldı

M Science analistlerine göre Cyberpunk’ın ön sipariş sayısı Red Dead Redemption’a göre %31 daha az. Ancak bu veriler tam anlamıyla sağlıklı olmayabilir.

Analiz şirketi M Science göre Cyberpunk ön sipariş sayısı, son yıllarda beklenen büyük yapım oyunlara göre daha düşük. (Kaynak The Gamer) Cyberpunk Red Dead Redamtion’a göre %31, Call of Duty; Black Ops Cold War’a göre %67, Call of Duty: Modern Warfare’a göre ise %14 daha az sipariş almış gözüküyor.

Fakat bu verileri karşılaştırırken göz önünde tutmamız gereken bazı durumlar da var. Bunların ilki Cyberpunk 2077 Covid-19’un dünya ekonomisini salladığı şu günlerde piyasaya giriş yapıyor olması. İkinci durum ise bazı oyuncuların oyunu yeni nesil konsollar da oynamak istemesi, ön sipariş rakamlarını düşüren ayrı bir etken.

Ayrıca önümüzde ki 50 günlük sürede bu verilerde bazı değişiklikler olabileceğini  düşünüyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Merhaba, öncelikle adım Ersel, 21 yaşındayım. Şu anda Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli oyun dünyasındayım. Daha çok aksiyon bazlı story modlu oyunlar oynuyorum. Burada size duygu, düşünce ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.Umarım yazılarım hoşunuza gider. Sağlıcakla kalın efendim. :)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir