Cyberpunk Temalı RPG Oyunu The Ascent Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Bu oyundan haber almayalı baya zaman oldu değil mi…

Uzunca bir süredir sessizliğini koruyan, Cyberpunk ortamında geçen The Ascent’den sonunda oyunun unutulmadığına dair açıklamalar geldi. Neon Giant kurucu ortaklarından olan ve oyunun yönetmeni, sanat yönetmeni gibi görevlerde yer alan Arcade Berg ve Tor Frick oyun hakkında konuştu. WWCF Tech’e açıklama yapan Berg, oyunu sadece hikayesi için oynayacak oyunculara 15 ila 20 saat arası içerik sunulacağı doğrulandı.

Fakat oyundaki içerikler ana görevler ile sınırlı değil. Eğer ana görevler sizleri kesmezse dünya içerisinde kilitleri açıp yan görevlerde yapabilirsiniz. Ayrıca oyun içerisinde bulmanız gereken bir çok hazine ve eski yazıtlar bulunuyor.

Friks ayrıca oyunu oynayacağımız platformlarda alacağımız performans hakkında da yorumlar yaptı. Oyun yeni nesil konsollardan olan Xbox Series X’te 4K 60FPS vaat ediyor. Series X yerine Series S tercih ettim ya da hala daha Xbox One X kullanıyorum diyorsanız Friks şu sözleri söyledi. “Görsel doğruluğu en üst düzeye çıkarabilmek için ince ayarlamalar yaptık. Her platformda elimizden gelenin en iyisini sunmaya çalışıyoruz. Her platformun kendine göre güçlü yönleri var. Bizlerde bu güçlü yönleri kullanabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Lakin oyun bütün konsollarda aynı görünüyor ve aynı hissi veriyor. Oyunu en iyi şekilde ölçekliyoruz.”

“Optimizasyon ve ince ayarlar yapmaya devam ettiğimiz için tam bir çözünürlük söylemem mümkün değil. Xbox Series S için 1440p 60fps, Xbox One X için 4k 30fps, Xbox One için ise 900p çözünürlükleri hedefliyoruz.”

The Ascent hala daha geliştirme aşamasında olduğu için PC’de Nvidia DLSS teknolojisi mi yoksa Xbox X/S ve PC’de ışın izleme desteği mi sunacak henüz bilmiyoruz. Geliştirici, “Sizlere en iyi deneyimi sunmamız için gereken en iyi teknolojileri araştırıyoruz.” dedi.

PC sürümü(Microsoft Store üzerinden) ve Xbox platformları arasında çapraz platform desteği olacak. PC ve konsollarda Xbox Game Pass üzerinden erişilebilecek. Şu anlık çıkış tarihi bilinmiyor. Microsoft’un E3 2021’e katılacağı doğrulandığı için E3’te oyun için çıkış tarihi açıklanabilir.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir