Daha Fazla PlayStation Özel Oyunu PC’ye Geliyor, İlk Oyun İse Days Gone

Sena Tan
Sena Tan
2 Dk Okuma Süresi

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan GQ ile gerçekleştirdiği röportajda PC oyuncuları için önemli bir açıklama yaptı.

Röportajda yeni nesil için geliştirdikleri VR setleri hakkında açıklamalar yapan Ryan, ayrıca PC oyuncularını memnun edecek daha fazla PlayStation özel oyunun PC platformuna geleceğini de açıkladı.

Ryan açıklamasında, “Kendimizi 2021’in başlarında geliştirme stüdyolarımız ve yaptıkları oyunlarla daha önce hiç olmadığı kadar iyi görüyoruz. Özellikle PS4 döngüsünün ikinci yarısından itibaren stüdyolarımız bazı harika oyunlar yaptı. Bu harika oyunları daha geniş bir kitleye sunma ve her zaman kolay olmayan oyun geliştirme ekonomisini tanıma fırsatı var. IP’lerin ulaştığı kitle geliştikçe oyun yapma maliyeti de her döngüde artıyor. Ayrıca oyunları konsolu olmayanlara sunma kolaylığımız da arttı. Bu yüzden, bizim için oldukça basit bir karar” olduğunu da söyledi.

PC’ye gelecek ilk oyun Nisan 2019’da PlayStation’a özel yayınlanan Days Gone ve ilkbahar aylarında çıkışını gerçekleştirecek. İlerleyen zamanlarda ise daha fazla PlayStation özel oyunu PC’ye portlanacak.

Daha önceden de Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls, Horizon Zero Dawn gibi birçok PlayStation için yayınlanan oyun PC için de çıkış yapmıştı. Belki de ilerleyen zamanlarda God of War, The Last of Us gibi oyunları da PC’de oynama imkanı yakalarız, kim bilir…

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Oyunlarla kafayı bozmuş bir çizer.
3 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image