Days Gone Geliştiricisinden Serinin Devamı ile İlgili Sitem Dolu Cevap

"Bıhtık ya bıhtık."

David Gaffe’nin podcast’ine katılan Days Gone’un yazarı ve yaratıcı direktörü John Garvin, olası bir serinin ikinci oyunuyla alakalı ilginç söylemlerde bulundu.

Garvin;, eğer oyuncuların Days Gone’un olası bir ikinci oyununu çıkış fiyatıyla almayacaklarsa, o zaman oyundan bir seri olmasını beklememelerini ve bundan şikayetçi olmamaları gerektiğini ifade etti. Garvin, röportajda ilaveten bunları da söyledi:

Oyun severlerin ilginç bulacağı ama bazılarının da büyük ihtimalle sinirleneceği bir düşüncem var. Bir oyunu seviyorsanız, şunu lanet olası tam fiyatından satın alın. Oyuncuların “Ben bunu indirimden aldım.” veya “Ben bunu PS Plus’tan aldım.” dediklerini artık o kadar çok duyuyorum ki anlatamam. Bir oyunu seviyorsanız ki oynamadan anlayamazsınız, bir seri olmasını hemen beklemeyin, eğer yapılmayacaksa şikayet etmeyin. Ben sadece bir geliştirici olarak konuşuyorum, Sony için çalışmıyorum. Size Dark Mirror’da ne kadar yerin dibine girdiğimizi ifade edebilirim, korsanlık diz boyuydu ve Sony, olayın farkına varmadı. Yanlış hatırlamıyorsam bir torrent sitesinde Dark Mirror’un 200.000 kere indirildiğini göstermiştim ve bütün bunların cebimden gittiğinden sitem etmiştim. Bu bağlamda oyundaki aktiflik ile birinin onu nasıl aldığı yerine, birinin onu tam fiyatıyla alıp almaması daha önemlidir. Çünkü eğer biri o oyunu tam fiyatıyla alıyorsa, geliştiricileri destekliyor demektir. Sony, Days Gone 2’nin geliştirilmesine başlamadan yoldan geri döndü çünkü şirket daha güven verecek yapımlara yatırım yapmak istedi.

Çoğu oyun sever istediği durumlar olmayınca gerçekten de acımasız hale gelebiliyor. Garvin de bu kişilere ithafen böyle bir konuşma gerçekleştirmiş olmalı ki sinirini boşaltmak istemiş. Haklı veya haksız, bu durum tartışabilir lakin yine de Garvin’in haklı olduğu yerler var ve bunlardan birisi de bir oyunun serisi illaki gelmek zorunda değil.

Kaynak
VGC

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu