Dead Space 4 Hakkında Spekülasyonlar Git Gide Artıyor – Beklenmedik Bir Gelişme Yaşandı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Dead Space’in resmi Youtube kanalı, 2013’ten beridir profil fotoğrafında duran Dead Space 3 logosunu değiştirerek yerine jenerik bir çizim koydu. Böylelikle sekiz yıldır aktif olmayan kanal da suskunluğunu bu şekilde bozmuş ve oyun severlerin aklındaki Dead Space 4 kuşkularını iyice arttırmış oldu.

Geçen haftalarda Star Wars: Squadrons’un geliştiricisi Motive’in, EA’in bünyesinde olan ve zaten kurgulanmış bir IP’yi canlandıracağı öne sürülmüş ve Gematsu da kendi raporlarında bu IP’nin Dead Space olduğunu iddia etmişti. Bu iddiaların arasında Dead Space’in sosyal medya kanalında yaptığı değişiklik de nihayetinde bu haberlere bir gönderme niteliği taşıyabilir. Buna rağmen bütün bunlar oyun severleri, bekledikleri mutlu çıkışa da götürmeyebilir zira Visceral Games, 2017 yılında EA tarafından kapatılmıştı.

Dead Space 4 yakın zamanda gelecek mi?

İki türlü de “olası” bir Dead Space oyununun olup olmadığını öğrenmek için 22 Temmuz’daki EA Play Live etkinliğini beklememiz gerekecek.

Visceral Games kapatıldıktan sonra birçok geliştirici, 2019’da Striking Distance isimli bir stüdyo kurmuş ve yakın zamanda da yeni bir bilimkurgu korku oyunu olan ve içinde birçok Dead Space referansı bulunan The Callisto Protocol’ü duyurmuşlardı. Olası bir Dead Space 4’ün gelip gelmediğini konuştuğumuz bu haberimizde belki de artık yeni bir düzlüğe çıkılıyordur…

Dead Space 4

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image