Dead Space Remake’den Tam 57 Dakikalık Yeni Oynanış Videosu

Dead Space Remake bekleyenlere müjde! Yeni bir oynanış videosu yayınlandı.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
3 Dk Okuma Süresi

Bir dönemin hayallerini süslemekle kalmayıp korkudan hoplatan bir yapım, bir kült. Remake-remastered furyasından nasibini alması bizleri oldukça mutlu eden bir yapım: Dead Space Remake.

Ea Play Live 2021 etkinliğinde ( 21 Temmuz 2021) tanıtım fragmanını gördüğümüz yapımın çıkış tarihi git gide yaklaşmakta. Yayınlanan görüntüler ve içeriklerle oyunun hazır olduğunun sinyalleri veriliyor. Bugün yayınlanan oynanış videosu ise bizleri “Chapter 3: Course Correction’a” götürüyor. 2. ve 3. Chapterlardan yayınlanan bazı görüntülerin sonradan kaldırılması hayranlarda hayal kırıklığı uyandırmıştı. Lakin uzun mu uzun yeni oynanış videosu ile hayranları yeniden mutlu etmiş olmalılar. Videoya değinmeden önce gelin bir bakalım, Dead Space Remake bizlere neleri vadediyor.

dead space remake

Orijinal yapımın vizyonunun korunduğu , yeni teknolojilerden beslenen bir yapım olacağını belirten Stüdyo, şu ana kadar gördüklerimiz doğrultusunda sözünü tutmuş gibi görünüyor. Sadece cilalanmış bir oyun olarak çıkmayacak olan Dead Space Remake. Günümüz modern oyunlarının arasında sırıtmayacaktır. Bu yeni yapımda iyileştirilmiş bir görsellik ve atmosferik sesler, daha uzun ama orijinaline sadık bir hikaye, hikayeyi destekleyecek yan görevler, orijinal yapımdaki sessiz Isaac’in yerine konuşabilecek; USG Ishimura‘nın içerisindekileri kendini avantajlı durumlara getirecek şekilde kullanan bir Isaac , tek ve kesintisiz bir kamera çekimi, geliştirilmiş uzuv koparma sistemi ve belki de en önemlisi oynanışınıza göre değişebilecek ve sizi şaşırtabilecek bir yapıyı sağlayacak olan bir mekanik.

YBR Gaming isimli YouTuber’ın kanalında paylaştığı oynanış videosu oyunun erken bir aşamasına ait bir oynanış videosu ama neredeyse sıfır hata içermekte bu durumda bizlerin optimizasyon konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağımız düşüncesini kuvvetlendiriyor. Herhangi kilit bir hata olmamasının yanı sıra yapımın bu erken aşama bile oldukça göz alıcı duruyor. Özellikle de ışıklandırma ve partikül efektleri. İzlemiş olduğumuz oynanışta cesur mühendisimiz Isaac Clarke’ı Necromorph’larla mücadele ederken ve yerçekiminin süzülmesine izin verdiği noktalarda görüyoruz.

Dead Space Remake Yeni Oynanış Videosu:

27 Ocak 2023’te PC, PS5 ve Xbox Series X/S için çıkışını gerçekleştirecek yapımın sistem gereksinimlerini içeren haberimize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir