Easter Eggs

Demon’s Souls’taki Bu Kapı Nereye Açılıyor?

Gizemli şeyler her zaman ilgimizi çekmiştir.

PlayStation 5 özel oyunu Demon’s Souls’un Remake versiyonu bildiğiniz üzere çıkışını gerçekleştirdi ve oyunun sevenleri de bu yapımı es geçmemek üzere oynamaya başladı. Souls türüne adını veren oyunun, Dark Souls serisinin verdiği heyecanı ve içeriği koruması bekleniyordu. Ancak oyuncular, oyunun normal versiyonundan farklı olarak birkaç küçük ekleme dışında kilitli ve gizli bir kapı da buldu.

Gizemli kapı veya koridorlar denilince bazılarının aklına the Sixth Archstone gelebilir ama bu kapı, biraz daha özenle saklanmış gibi duruyor. Duvar illüzyonunun arkasında olan bu kapıyı ise açmak hiçbir şekilde mümkün değil. Tabii ki ileriki günlerde veya güncellemelerde yapımcılar bu durumu değiştirebilirler ama bu haliyle bile oyuncuların merakı cezbedildi.

Bununla alakalı ilk tweet Soulsborne içerik yaratıcısı VaatiVidya tarafından geldi. Tweet’te kapıya olan gidiş yolunu görebilirsiniz zira kapı, Yuria’nın tutulduğu kulenin hemen yanında duruyor ve bir çıkmaz sokak gibi duruyor. Kapının arkasında ne olduğunu bilmeye en çok yaklaşan ise Reddit kullanıcısı Cosmic-Vagabond oldu. Oyunun kamera açısını ve fotoğraf modu kullanılarak yakalanan resimde ise teras ve bir şövalye cesedinin üzerinde havada duran cisim görülüyor. Bunun dışında başka yöntemler bulamayan oyuncular ise bu kapının bir çeşit DLC ile açılacağını öne sürüyor. Hatırlarsanız Shrine of Storms’ta da böylesine illüzyonlu bir duvar vardı ve bu duvarın arkasındaki canavarı öldürerek Pure Bladestone (nadir materyallerden biri) alabiliyordunuz. Bakalım kapı ne zaman açılacak…

Has anyone figured out how to get past the illusory wall locked door in 1-3? from demonssouls

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu