Söylenti: 2 Yıldır Geliştirilen Yeni Deus Ex Oyunu İptal Edildi

Embracer Group'da sular durulmuyor...

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

İsveç kökenli bir holding şirket olan Embracer Group; Tomb Raider, Dead Island hatta The Lord of the Rings gibi büyük markaların haklarını yaklaşık iki yıl önce satın almasıyla sektörde adından söz ettirmeye başladı.

2022’de, Eidos Montreal ve Crystal Dynamics stüdyolarını Square Enix’ten 300 milyon dolara satın alan şirket, sektördeki yerini sağlam temellerle yükseltmek için büyük adımlar attı. Lakin işler şirketin istediği yönde gitmedi.

Resmi olarak adını açıklamadıkları bir şirkete, kendilerini satın almaları yolunda 2 milyar dolarlık bir antlaşmaya varmaya çalışan Embracer Group, başarıya ulaşamadı. Bu işin suya düşmesinin ardından birçok işten çıkarma ve iptal haberleriyle gündeme geldi. Bu tür başarısız finansal olaylardan Deus Ex markası da maalesef nasibini aldı.

İptal Olan Deus Ex Oyunu ve İşten Çıkarmalar

Deus Ex 1

Sektör içinden verdiği bilgilerle tanınan ünlü gazeteci Jason Schreier‘ın Bloomberg’den aktardığı habere göre, iki yıllık bir erken geliştirme aşamasında bulunan yeni Deus Ex projesi iptal edildi. Schreier bu olayı ise “âşina olduğumuz” bir durum ifadesiyle paylaştı.

2022’de çıkan söylentilerin ardından, “Cyberpunk 2077’nin yapamadığını yapmak” mottosuyla geliştirildiği söylenen yeni oyununun, şirketin çektiği ekonomik zorluklar dolayısıyla iptali gerçekleştirilen başka bir yapım olduğu açıklandı.

Hakkında resmi olarak herhangi bir bilgi paylaşılmayan projenin iptalinin ardından Embracer Group, Eidos Montreal’den birçok çalışanın işine de son verdi. Pandemi sonrası neredeyse tüm büyük şirketlerde gerçekleşen işten çıkarma kervanına Embracer Group içerisindeki; Crystal Dynamics, New World Interactive ve Fishlabs gibi stüdyoların yanına Eidos Montreal de eklenmiş oldu.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir