Oyun Sektörünün En Büyük Şirketlerinden Tencent, Hood: Outlaws & Legends Geliştiricisini Satın Aldı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Birkaç ay önce Sumo Digital’in geliştirdiği Hood: Outlaws & Legends çıkış yapmıştı ortalamanın biraz üstünde bir oyun olarak değerlendirilmişti. Sumo ekibi daha çok kendi oyunlarını geliştiren bir stüdyo olarak değil ünlü markaların oyunlarını yapmış veya yardımcı olan bir stüdyo olarak tanınıyor. Ancak, görünen o ki, Tencent’in desteğiyle kendi oyunlarını yapmaya devam edecek.

Çin merkezli teknoloji devi Tencent, Sumo Digital’i tamı tamına 1.27 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Sumo’nun CEO’su Carl Cavers ise bu satın alımdan çok memnun ve iddialı. Cavers, Tencent’in desteği, stüdyoya başka bir boyut getireceğini ve sektöre damga vurması için fırsatlar sunacağını iddia ediyor. Umarız, bu satın alım hem biz oyuncular hem de he iki taraf için iyi olur.

Sumo’nun bu işte çalışan üç kurucusu, Paul Porter, Darren Mills ve ben yaptığımız işe tutkuyla bağlıyız ve rollerimizi sürdürmeye tamamen kararlıyız. Tencent ile çalışma fırsatı, kaçıramayacağımız bir fırsat. Sumo’ya başka bir boyut getirecek ve daha önce erişilemeyen şekillerde bu şaşırtıcı sektöre damgamızı gerçekten vurmamız için fırsatlar sunacak.

Sumo CEO’su Carl Cavers

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir