Devil May Cry 5 SE Xbox Series S’te Ray Tracing Olmayacak

Mustafa Akman
Mustafa Akman
1 Dk Okuma Süresi

Devil May Cry 5, Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir aksiyon macera oyunu. Dün gece Capcom yaptığı açıklamada Devil May Cry 5 Special Edition oyununun, Xbox Series S için Ray Tracing özelliğini barındırmayacağını duyurdu.

Kısaca açıklamak gerekirse Ray Tracing yani Işın İzleme, gerçek dünyada ışığın ne şekilde hareket ettiğini göz önünde bulundurarak bir sahnenin görüntüsünü çizen bir grafik oluşturma yöntemidir. Bunu en anlaşılır şekilde açıklayacak olursak Minecraft RTX ile beraber ortaya çıkanları kafanızda canlandırabilirsiniz.

Yapılan açıklama aynen şu şekilde; “Devil May Cry 5 Special Edition 120 FPS kare hızına varabilen, geliştirilmiş 3D ses, azaltılmış yükleme ekran süresi, Legendary Dark Knight zorluğu, turbo mod ve oynanabilirlikler ile hem Xbox Series X hem de Xbox Series S’e getirmenin heyecanını yaşıyoruz” , “Hayranlar Devil May Cry 5 SE oyununu Xbox Series X’te 4K çözünürlü ve DirectX yardımıyla Ray Tracing deneyimini yaşayabilecekler.” , “Devil May Cry 5 SE için Ray Tracing özelliği Xbox Series X’te indirilebilir güncelleme ile dahil edebiliyor oluyorken Xbox Series S için bu özellik dahil olmayacak.”

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Küçüklüğünden bu yana oyunlarla iç içe olan Mustafa, 2020 yılının Nisan ayından bu yana MisteRNOOB.com bünyesinde haberler ve içerikler yazıyor.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir