Diablo Immortal, Şu Ana Kadar Blizzard’ın Metacritic’teki En Düşük Kullanıcı Puanına Sahip Oyunu Oldu

Bu oyun son yıllarda Metacritic'te 1.0 kullanıcı puanının altına düşen üçüncü Blizzard oyunu oldu.

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Blizzard Entertainment’ın göz bebeği olan oynaması ücretsiz yeni Diablo oyunu 2 Haziran’da iOS ile Android’e ve 3 Haziran’da ise PC’de beta olarak çıkışını gerçekleştirmişti. Nitekim stüdyo, Diablo Immortal‘dan beklediğini bulamadı.

Oyuna dıştan baktığınızda çok büyük bir problem gözükmüyordu zira insanların önünde hack-and-slash türünden farklı olarak MMO şeklini benimsemiş bir Diablo vardı. Lakin oyunun sonuna ulaştıktan sonra mikro ödeme ve oyun için ekonomi yüzünden oyuncuların çoğu isyan etti.

Diablo Immortal’daki asıl sıkıntı

Özellikle ipin ucunu koparan şey oyuncuların bir karakteri tamamen yükseltebilmesi için harcayacağı paranın 110.000 dolar olması oldu. Ortaya çıkan bu veri yüzünden oyuncular doğal olarak çok ciddi bir şekilde tepki gösterdi.

Halihazırda oyunun Metacritic sayfasında 2700’ün üzerinde oy var ve bu oyların sonucunda yapımın kullanıcı notu ise 0.5 olarak görünüyor. Oyun, sırasıyla iOS ve Android’de ise 4,6, 3,3 (5 üzerinden) kullanıcı puanları almış durumda.

Öte yandan oyuncuların bu kadar tepki göstermesindeki bir başka sebep de oyunun yönetmeni Wyatt Cheng’in sözünde durmaması olarak yorumlanıyor. Diablo Immortal’ın çıkışından aylar önce oyunun yönetmeni Wyatt Cheng şunları söylemişti: ”Diablo Immortal’da para kullanarak teçhizat edinmenin veya seviye atlamanın bir yolu yok.”

Ancak bu söylemde şöyle bir açık var aslında. Oyunda Cheng’in dediği gibi herhangi bir şekilde para ödeyerek seviye atlayamıyorsunuz ancak oyundaki legendary gemleri parayla satın alabiliyorsunuz. Legendary gemler ise en az oyundaki teçhizatlar kadar önemli. Bu sebepten dolayı Twitter’dan Cheng’e kızan oyuncular da mevcut.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir