Disney+ Türkiye Yayın Tarihi ve Fiyatları Belli Oldu

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

Dünyanın en popüler video akış hizmetlerinden olan Disney+ için geçtiğimiz aylarda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) 10 yıllık yayın lisansı alınmış, bu yılın yaz aylarında ülkemizde yayın hayatına başlayacağı açıklanmıştı. Fiyatı ve net çıkış tarihinin ne olacağı ise merak konusuydu.

Sinema ve dizi sektöründe büyük bir pazara sahip olan ve her geçen gün büyüyen The Walt Disney Company’e bağlı platform, 14 Haziran 2022 itibari ile Türkiye’de yayın hayatına başlayacağı açıklandı.

Disney+ Türkiye Abonelik Fiyatları Belli Oldu

Ayrıca platform için aylık ve yıllık olarak ödeme planı belirlenmiş. Aylık planda fiyatı 34,99 TL, yıllık fiyatı ise 349,00 TL ödeyerek hizmetten yararlanılabilecek. Diziler, filmler ve belgeseller olan platformda; Yıldız Savaşları içerikleri ve Marvel Studios’un yapımlarının yanı sıra Disney ve Pixar’ın içerikleri de bulunuyor.

disney+ The Mandalorian

The Book of Boba Fett ve The Mandalorian‘dan Moon Knight ve Shang-Chi ve 10 Halka Efsanesi’ne kadar birçok popüler yapımlara Türk izleyiciler 14 Haziran’dan itibaren ulaşabilecekler. Ayrıca aboneler, tek hesaptan dört kişi eş zamanlı olarak yüksek kalitede yayın izleyebilecek, on cihaza kadar sınırsız indirme yapabilecekler. Bunların dışında IMAX teknolojisinin de yer aldığı platformda 7 farklı profil oluşturulabilecek. Bunların içinde belirli yaşlara özel içerikler de barındıran Disney+’da çocuk profilleri de oluşturulabilecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir