Dragon Age 4 Hakkında Neler Biliyoruz? – E3 Konferanslarında Gözükecek mi?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
3 Dk Okuma Süresi

2018 yılının Aralık ayında BioWare oyun severlere, Dragon Age ile alakalı çalıştığını inceden inceye göstermişti. İki yıl sonra ise stüdyo, Dragon Age serisinin henüz daha bir isme sahip bile olmayan dördüncü oyunu üzerinde çalıştıklarını doğrulamıştı. O vakitten bu vakte kadar ne yazık ki yeni gelecek RPG oyunu hakkında kırıntılar şeklinde bilgiler edinebildik.

Anthem’in sahneden çekilmesi ve Mass Effect trilojisinin remaster versiyonunun gelmesi ile BioWare’in önünde sadece açıklanmayan bir Mass Effect oyunu ve bir de gayri resmi ismiyle Dragon Age 4 kaldı. Bu da demek oluyor ki özellikle bu haftalarda olası bir E3 konferansında Dragon Age oyununu tanıtmaları ve hatta bir oynanış videosu göstermeleri oldukça muhtemel.

Şimdiye Kadar Ne Biliyoruz?

Cevap basit; çok az şey! Geliştiricilerin oyunu geliştirirken ki süreçlerini anlatan Bioware: Stories and Secrets kitabında, yeni gelecek Dragon Age oyununun ana odağının Tevinter olacağı ortaya çıkarıldı. Tevinter’i oyun içinde hiç görmesek de insanlardan oluşan bir büyücü konseyi tarafından yönetilen bir şehir olduğu birçok kez tekrar ediliyor. Bunun yanında multiplayer modunun oyun severlerin ayaklanmasıyla çıkarıldığını da biliyoruz. Ayrıca geliştiriciler, belli bir vakte kadar konsept sanat resimleri paylaşarak oyun severlerin aşkını diri tutmaya özen gösteriyorlardı. Hatta bu paylaşımlardan bir tanesi bu haberimde paylaştığım şekildeki Grey Warden konseptiydi.

E3 İçin Ne Duyuruldu?

Cevap yine aynı basitlikte; hiçbir şey! EA’in 9 Haziran’daki etkinliği tamamen Battlefield için rezerve edilince geriye 22 Temmuz’daki EA Play sunumu kalıyor. Umarız ki o vakitte Dragon Age ile ilgili yeni bilgiler paylaşılır.

E3 İçin Umutlar Neler?

Bencil olma hakkımı kullanarak Dragon Age 4 ile ilgili yere sağlam basan birşeyler görmek isterim. Bir duyuru fragmanı veya daha da ileri gidersek kısa bir oynanış videosu, hiç de fena olmazdı. Eğer EA, 9 Haziran’da göstermeyecekse Dragon Age 4, seve seve 13 Haziran’daki Xbox & Bethesda sunumuna yönelebilir. Xbox’ın Fable ve Avowed gibi birinci taraf rol yapma oyunlarını konsollarına çekmesi firmayı, batılı RPG oyunları için cazip kılıyor. Xbox ayrıca son yıllarda CD Projekt Red gibi birkaç büyük isim üçüncü taraf RPG geliştiricisini E3’te ağırladı. Yani bir Dragon Age 4 fragmanı, Xbox & Bethesda sahnesinde oldukça beğeni toplar.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image