DrDisrespect, AAA Oyunlar Geliştirecek Yeni Stüdyosu Midnight Society’yi Duyurdu

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Eski Twitch yayıncısı Guy ‘DrDisrespect’ Beahm eski Infinity Ward ve 343 Industries ekibi ile birlikte yeni bir AAA seviyesi oyun stüdyosu kuruyor. ”Midnight Society” adını verdiği bu oyun stüdyosu için stüdyonun kendi Twitter hesabında bir tanıtım fragmanı yayınladı.

Daha şimdiden ”multiplayer bir PvP oyun” geliştirdiklerini belirten Midnight Society, sitesinde kendileri ile çalışmak isteyenler için iş başvurularını açık hale getirmiş durumda. Midnight Society’nin yayınladığı iş ilanları arasında; pazarlama, oyun mühendisliği, tasarım, sanat ve seslendirme gibi dallar bulunuyor.

Stüdyoda yönetici kadrosu, Beahm’in kendisinin yanı sıra stüdyo başkanı Robert Bowling ve yaratıcı yönetmen Quinn DelHoyo olmak üzere 3 kişiden oluşuyor. Call of Duty oyuncuları arasında ”fourzerotwo” olarak da bilinen Robert Bowling, Infinity Ward’un eski stratejisti ve topluluk yöneticisiydi. Diğer yandan Quinn DelHoyo, son 9 yılını 343 Industries’de Halo Infinite için çalışarak geçirdi.

Aynı zamanda Midnight Society’nin CEO’su ve kurucu ortağı olarak da Sumit Gupta’yı görüyoruz. Sumit Gupta, aynı zamanda BoomTV adlı eSpor platformunun kurucusu ve CEO’su olarak karşımıza çıkıyor.

Stüdyoda yapılan açıklamada; “Geleneksel oyun geliştirme modelini değiştiriyoruz ve ”Day Zero Community”i benimsiyoruz. Bu, sizi işin içine en başından dahil etmek anlamına geliyor.” diyerek oyun geliştirme sistemlerinde oyuncuların ne dediklerini önemseyeceklerini belirten Midnight Society, yükleme süreleri, atış menzilleri veya geri tepme modelleri gibi oynanışı etkileyecek bu tip faktörleri oyuncular ile birlikte geliştireceklerini belirtiyor.

“Artık bundan sonra “umarım bu oyun güzel olur” demek yok. Sesiniz nerede etki yaratacaksa orada olun çünkü biz bunu duymayı çok isteriz.” -Midnight Society

Beahm geçtiğimiz Ağustos ayında kendisinin ve Gupta’nın BoomTV’sinin oyun endüstrisinde fırtına gibi eseceklerini ve AA/AAA seviyesinde bir stüdyo kuracaklarını belirtmişti. Yine aynı demeçte Beahm, mega influencerlar ile çalışarak onların hayallerindeki oyunları tasarlayacağını söylemişti.

Yayıncılık hayatında ise Guy ‘DrDisrespect’ Beahm, yasaklanmadan önce yıllık 10 milyon $’lık bir anlaşma ile Twitch’te partnerliği bulunan en önemli yayıncılardan biri idi. Haziran 2020’de Twitch’ten “sebepsiz yere” banlanması ve Twitch’in kendisine hiçbir açıklama yapmaması sebebiyle yayın platformu olarak Youtube’a geçti. Beahm, Ağustos ayında Twitch’ten neden çıkarıldığını artık bildiğini ve buna karşı yasal işlem başlattığını söyledi.

Sanırım bu durum DrDisrespect’in yayın platformu olarak neden Twitch’i seçmediğini açıklıyor. 

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Selam, buradan dolunay kılıçlı bir şaman geçti mi ?
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image