PC

Dreamscaper Erken Erişime Açıldı

Dreamscaper Erken Erişime Açıldı

Steam Oyun Festivali’nde keşfettiğim ama bir türlü potansiyelli oyunlar serisinde yazamadığım Dreamscaper, erken erişime açıldı.

Roguelite aksiyon RPG türündeki Dreamscaper, dün itibariyle erken erişime açılmış durumda. Adından da anlaşılacağı üzere oyun bizi, karakterin bilinçaltının derinliklerine indiriyor. Bize düşen görev de karakterimizi kabustan uyandırmak. Bunun için ise karşılaştığımız ruhları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Her kabusta (seviye sistemi mevcut) bir de özel boss var ve bazen bu boss’ları yenmek çok sinir bozucu oluyor. Yapmanız gereken şey boss’un hareketlerini ezberlemek ve deneye deneye karşı taktik geliştirmek.

Bunun dışında uyumadığımız vakitlerde de çok sınırlı iki yahut üç mekana gidip insanlarla iletişime geçebiliriyoruz. Onlarla olan iletişimimiz kabuslarımıza da yansıyor ve bazen arkadaşlık seviyesini ilerletmek mecburiyetinde kalabiliyoruz.

Sonuçta bu oyun bir roguelite türünde olduğundan hızlı bir süreç beklemeyin. Yavaş ama oturmuş bir oyun karşınızda olacak. Rastgele itemler her level’a yeniden başladığınızda yerlerini alacak ve bir level’i sadece bir kere geçme düşüncesine de kapılmayın.

Bana sorarsanız potansiyeli olan bir oyun ve bir iki düzeltmeyle çok iyi yorumlar alabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu