Dune Dünyasında Geçecek Çok Oyunculu Hayatta Kalma Oyununun Temelleri Atılıyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

NUKKLEAR, Frank Herbert’in filmi Dune’un dünyasında geçecek bir hayatta kalma oyunu için geliştirici ekip Funcom ile partnerlik anlaşması imzaladığını duyurdu. Funcom tarafından duyurulan bu projede NUKKLEAR, ortak bir geliştirme rolü üstlenerek yapımın kapsamını genişletmek üzerine çalışacak.

Dune projesi nasıl açıklandı?

2019 yılında Funcom, popüler sci-fi markası Dune’un dünyasında geçen bir oyun yapmak adına gerekli izinleri aldığını ifade etmişti. Henüz bir isme sahip olmayan bu yapım, stüdyonun en başarılı yapımı olan Conan Exiles‘dan ilham alarak çevrimiçi bir hayatta kalma oyunu olacak. Tencent’in de yatırım yapmasıyla birlikte proje, bizce gerekli motivasyonu aldı.

NUKKLEAR CEO’su Kirk Lenke ve Funcom CEO’su Rui Casais, proje hakkında şu cümleleri sarf etti:

KL: “Dune’u yeni bir izleyici kitlesine getirmeye yardımcı olmak üzere bizi buraya getirdiği için Funcom’a minnettarız. Yıllar boyunca birçok projeyi destekledik ve işbirliği yaptık, ancak bu konuyu üstlenmek bugüne kadarki en büyük proje. Ekibimiz bu zorluğu memnuniyetle karşılıyor ve NUKKLEAR’ın masaya getirdiği uzmanlığa güveniyor.”

RC: “Dune ya da türü bakımından bir açık dünya hayatta kalma oyunu, Funcom’da şimdiye kadar üstlendiğimiz en iddialı proje olduğundan dolayı yetenekli ve güvenilir ortaklara sahip olmak mutlak bir zorunluluktur. NUKKLEAR ile tam da buna sahibiz. Özellikle araç tabanlı oyunlardaki uzmanlıklarından faydalandık, ancak onları genel olarak çok yetenekli ve yaratıcı oyun geliştiricileri olarak tanıyorum.”

Ne yazık ki proje, henüz üzerine konuşmak için uygun değil zira çok erken bir geliştirme safhasında yer alıyor. Herhangi bir fragman veya teaser gelmediğini de hesaba katarsak şimdilik beklemek en iyisi olacak gibi duruyor.

dune

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir