Kelimelerin Gücü Adına! Dustborn, 2 Yılın Ardından Gamescom’da Sürpriz Bir Şekilde Gösterildi

Dustborn, oyun dünyasının sevilen etkinliklerinden biri olan Gamescom'da duyuruldu.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
2 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının sevilen etkinliklerinden biri olan ve sayısız duyuruya ve güncellemeye ev sahipliği yapan Gamescom Opening Night Live, Geoff Keighley’in sunumuyla TSİ 21:00’da başladı. Oyunlarla alakalı yepyeni haberler ve güncellemeler sektörü tekrardan alevlendirmeye çoktan başladı.

Öncesinde bolca söylenti ve sızıntının yer aldığı etkinlikte, öncesinde bildiklerimiz yanı sıra pek çok sürpriz ile de karşılaştık. Bu sürprizlerden biri de daha önce adını yalnızca bir kez bundan 2 yıl önce duyduğumuz Dustborn oldu.

Umut var arkadaşlık var robot var size ne lazımdı?

Amerika “Bölünmüş ” Devletleri‘nde geçecek distopik temalı bir hikayenin bir grup asi serseriyi konu alması pek de şaşırtıcı değil. Günümüz Amerika’sı bir hayli sıkıcı gelmiş olmalı ki alternatif tarih işleme yolu tercih edilmiş.

Dustborn

Bir paketin teslim edilmesi uğruna çıkılacak uzun mu uzun bir macerada kurmuş olduğunuz ekiple ilişkileriniz, arkadaşlığın değerinin ele alındığı bir oyunda epey önem arz etse gerek.

Kimliğinizi gizlemek adına bir Punk-Rock grubu olarak çıktığınız bu yolculukta, pek çok mücadeleye de girilmesi gerekmekte. Peşinizdekiler pes etmiyorsa sizin de onlardan aşağı kalmamanız yakışık kalır.

Dustborn kelimelerin gücünü gösterecek.

Oyuna dair henüz bol keseden bilgi verilmemiş olsa da Steam sayfası ve kendi sayfaları oluşturulmuş durumda. Buralarda yer alan bilgiler ışığında kelimeler ile savaşacağımız bilgisine erişiliyor. Kimi zaman manipülatif yollar kimi zamansa yeni sesler üretmek suretiyle engeller aşılabilecek.

2024 yılının başlarında PC ve konsollara çıkması beklenen Dustborn‘a dair bildiklerimiz şu an için bunlarla kısıtlı. Çıkış tarihinin çok uzak olmaması nedeniyle çok geçmeden yeni bilgiler edinebilmemizse ihtimaller dahilinde.

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir