Dying Light 2 Hakkında Yeni Detaylar Paylaşıldı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Techland tarafından ilk oyunu 2015 yılında oyuncularla buluşan Dying Light’ın 2. oyunu uzunca bir süredir geliştiriliyor. Geliştirme süreci pandeminin de etkisi ile sancılı geçiyor. Ancak geliştirici ekip uzunca bir süre hakkında bilgi alamadığımız oyunları için son zamanlarda daha fazla bilgiyi oyun severlerle paylaşmaya başladı.

Techland oyunun Youtube hesabından geçtiğimiz gün oyuncuların sorularını yanıtlamak için bir video paylaştı. Bu video sayesinde de oyun hakkında daha fazla detaya sahip olma fırsatı yakaladık.

Oyuncular Dying Light 2’nin haritası ile ilk oyunun açık dünyası arasında nasıl bir karşılaştırma yapabileceklerini sordular. Yardımcı yapımcı Julia Szynkaruk, ikinci oyunun açık dünyasının sadece olaylar ve karşılaşmalar açısından değil ayrıca yapılacak daha fazla etkinlik olacağını söyledi. Oyunun dünyası dümdüz değil gerçekten yaşıyor olacak. Ayrıca Szynkaruk, oyunda GRE Quaratines veya Dark Places benzeri keşfedilmeyi bekleyen bir sürü yer olduğunu da söyledi.

Öte yandan videoda oyunun Baş Tasarımcısı olan Tymon Smektala, Dying Light 2’nin seçim tabanlı bir oyun olmasına rağmen oyundaki gruplarla uyumluğun önemine de değinmiş. Smektala; “Dying Light 2’nin dünyasının son derece acımasız ve zalim olduğunu anlamalısınız. Hiç müttefikiniz yoksa normal olarak çok erken ölebilirsiniz. Fakat bizler sizin erken ölmenizi değil kararlar verip açıklamalar yapmanızı istiyoruz. Oyunda tek başınıza oynama seçeneğiniz maalesef ki bulunmuyor. Hangi grupla oynamanız gerektiğini sizlerin seçmeniz gerekiyor”.

Dying Light 2 için henüz net bir çıkış tarihi verilmedi. PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One ve PC platformları için geliştirme aşamasında olduğunu ve bu yıl içinde çıkışının planlandığını biliyoruz.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir