EA Games, Iron Man Oyununu Duyurdu

Tek oyunculu aksiyon macera oyunu olarak oyuncularla buluşacak Iron Man'in geliştiriciliğini Motive Studios üstleniyor.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Marvel, Spider-Man‘in oyun dünyasında yakaladığı başarıdan sonra daha çok karakterine oyun yapma kararı almıştı. Bu kararın üzerine birçok Marvel karakterini konu alan oyun, oyuncularla buluşmuştu. Şimdi bu oyunlara bir yenisi daha ekleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda Xbox Era Podcast‘inde konuşan Nick Baker‘in iddialarına göre EA Games ve Marvel yepyeni IP oluşturmak üzere olduğunu öğrenmiştik. Bu yeni IP’nin hangi karaktere odaklanacağı oldukça büyük merak konusuydu. En sonunda EA Games, Iron Man oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Yeni Iron Man oyunu Marvel Games ve Motive Studios ortaklığında geliştirilecek. Geçmiş Marvel oyunları üzerinde çalışma deneyimi olan Olivier Proulx projenin başında ki isim olacak.

Bugün eğlence dünyasının en ikonik süper kahramanlarından birine dayanan bir video oyunu yapma fırsatına sahip olmak bir onur ve ayrıcalık. Kendimize ait diyebileceğimiz yeni ve benzersiz bir hikaye yaratmak için harika bir fırsatımız var. Marvel, bizi yeni bir şey yaratmaya teşvik ediyor. Çok fazla özgürlüğe sahibiz, bu da takım için çok çekici.

Yapımcı Olivier Proulx

Dilerseniz henüz erken geliştirme aşamasında bulunan oyun için açıklanan detaylara bakalım.

Resmi olarak duyurulan Iron Man oyunu tek oyunculu olacak ve henüz erken geliştirme aşamasında olan oyunun çok oyunculu modu bulanacak mı, şu an için bilinmiyor. Üçüncü şahıs bakış açısı sunan oyun, aksiyon-macera türünde olacak. Ayrıca firma, Tony Stark‘ın karmaşıklığını, karizmasını ve yaratıcı dehasını oyuna en iyi şekilde aktaracaklarını ve Iron Man olarak oynamanın nasıl bir his olduğunu en iyi şekilde hissettirecekler.

Marvel’in en önemli, güçlü ve sevilen karakterlerinden birine ilişkin orijinal vizyonlarını getirmek için Motive Studios’daki yetenekli ekiple işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Zırhlı ikona duydukları özgün tutkuyla birleşen hem yerleşik eğlence dünyaları hem de heyecan verici bir oyun deneyimi sunmaları, efsanevi bir kahramana nihai Iron Man video oyunu biçiminde bir aşk mektubu verme arayışımızı ateşleyecek.”

Marvel Games Başkan Yardımcısı ve Kreatif Direktörü Bill Rosemann

Oyunun henüz geliştirme aşamasının başlarında olduğunun altını çizen EA, ilerleyen günlerde daha fazla detay açıklayacaklarını söyledi. Oyunun çıkış tarihi ise henüz geliştirme aşamasının başlarında olduğu için açıklanmadı.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir