EA Games, Yeni Need For Speed, Fifa 23 ve Skate 4’ü Gelecek Ay Duyurabilir

EA Games, son çıkan sızıntılara göre yeni oyunlarının Temmuz ayı içinde duyurusunu yapabilir.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
4 Dk Okuma Süresi
ea games

EA Games, geçtiğimiz aylarda her sene olduğu gibi mali raporlarını yayınlamış, yayınlanan bu rapor ile birlikte çıkış yapması beklenen 6 oyun ve daha isimleri açıklanmamış; büyük bir IP, partner oyun, remake oyun ve spor oyunu ile birlikte toplam 10 oyunun çıkış dönemi belli olmuştu.

Bu raporlar sayesinde resmiyete kavuşan birçok oyun hakkında ise henüz resmi açıklama yapılmadı. Sızıntıları ile ünlü olan gazeteci Tom Handerson, gelecek ay Electronic Arts’ın bir dizi oyunu duyuracağını iddia etti. Handerson’un kaynaklarından aldığı bilgilere göre gelecek ay yeni Need For Speed, merakla beklenen Skate 4 ve yeni FIFA duyurularını gerçekleştirecek.

Bütün oyun duyurularının aynı anda olmayacağını söyleyen Handerson, muhtemelen Need For Speed ve FIFA duyurularının gelecek ayın ikinci yarısında gelebileceğini söyledi. Şirket bu yıl herhangi bir EA Play etkinliği olmayacağını açıklasa da, oldukça kısa zaman içerisinde bir çok oyun duyurusu yapmaya hazırlanıyor.

EA Games’in Adını Henüz Açıklanmayan Yeni Need For Speed Oyunu

EA Prime Gaming Need for Speed

Serinin hayranları tarafından uzun süredir beklenen yeni Need For Speed oyununun geliştirilme süreci, Criterion Games’in Battlefield 2024’ün geliştirilmesine yardımcı olabilmesi için 2021 yılında durdurulmuştu. Ancak oyunun geliştirilme sürecine F1, Dirt ve GRID ile tanınan Codemasters’ın yan stüdyosu Codemasters Cheshire ile beraber devam edilmeye başlandı.

Bu yılki Need for Speed oyunun önceki oyunlardan biraz farklı olacağı aşikar. Industry Insider’dan Jeff Grubb’un iddia ettiğine göre oyunda anime ögeleri ve fotogerçekçi grafikler bulunacak. Oyunda yer alan karakter tasarımları 2005 – 2014 yılları arasında yayınlanan The Boondocks TV dizisine oldukça benzeyecek.

Oyuna gelen büyük bir özellik, oyuncuların harita etrafında buluşup yarışları başlatabilecekleri “Meetups” etkinlikleri. Arabaların üzerinlerinde alevler ve uçan nesneler bulunacak. Ayrıca arabalara reklam stickerları eklenebilecek.

Oyunun ismi ile ilgili de konuşan Handerson, tam olarak doğrulayamasa dahi kod adının “Need for Speed: Unbound” olduğunu söyledi.

FIFA Hakkında Gelecek Olan Yeni Duyurular

Take Two fifa 22

FIFA 23, EA’in FIFA markası altında geliştirdiği son oyun olarak karşımıza çıkacak. Futbol oyunları yapmaya devam edecek olan şirket EA SPORTS FC adını kullanmaya başlayacak ve bu adla beraber oyuncuların karşısına çıkacak. Tüm bunların dışında ise oyunun içeriği hakkında da bir takım gelişmeler yaşanıyor.

FIFA, oyunun içerisinde kadın liglerini de dahil etmek istiyor. Bu sebeple bu yıl bizlerle buluşacak olan oyunda kadın ligleri de resmi olarak buluşacak. FIFA 23’ün daha “birleşik bir başlık” olmasını istedikleri ve bu birleşik deneyimi gerçeğe dönüştürmek için bir takım yenilikler yapıldı. Çapraz oyunun eklenmesiyle hem erkekler hem de kadınlar Dünya Kupaları oyunda yer alacak ve beraber oynanabilecek.

FIFA 23, cross-play’i içeren ilk FIFA oyunu olmayı amaçlasa da, FIFA 22 blog sayfası kısa süre önce güncellendi. “Yakın gelecekte” cross-play’in oyunda test edileceği duyuruldu. Ayrıca birçok söylenti FIFA 23’ün ücretsiz sistem ile sunulacağını söylesede oyun her zamanki fiyatlandırması ise oyuncuların karşısına çıkacak.

Mayıs ayında EA, 300’den fazla lisans anlaşmasına sahip olan EA Sports FC serisinin tanıtımıyla “Temmuz 2023’te yeni bir dönem” başlatacağını açıklamıştı. Yeni IP hakkında bilgiler oldukça yakın dönemde gelebilir.

FIFA’nın yola hangi geliştirici ile devam edeceği merak ediliyor. Handerson, özellikle T2 ile anlaşması beklenen FIFA’nın eFootball serisini geliştiren Konami ile görüştüklerini ve anlaşmanın yakında gerçekleşebileceğini iddia etti.

ea games

Electronic Arts için Temmuz ayı oldukça hareketli geçecek gibi duruyor. Bakalım sızıntılar doğru çıkacak mı ve şirket, Skate 4, FIFA 23 ve Need for Speed ​​Temmuz ayında resmi olarak tanıtacak mı?

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir