Söylenti: Elden Ring’in Son Güncellemesi DLC Kırıntıları İçeriyor Olabilir mi?

Elden Ring'in son gelen güncellemesini inceleyen veri madencileri, potansiyel bir DLC'ye ve Ray Tracing moduna işaret edebilecek kodlar buldu.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Souls türünün en son temsilcisi olan ve çıktığı gibi bambaşka oynanış mekanikleriyle oyun severleri büyüleyen Elden Ring, halen daha olumlu yorumlar almaya devam ediyor. Dark Souls mirasının üstüne koyan yapımın şimdiden ek içerikleri bile bekleniyor desek yalan söylemiş olmayız.

Nitekim Elden Ring’e gelen 1.07 güncellemesiyle birlikte oyun severler, veri madenciliği esnasında dosyalarda bulunan bazı kodların potansiyel bir DLC’ye işaret ettiğine inanıyor.

Elden Ring dosyalarında ne bulundu?

Dark Souls hacker Zullie, Twitter üzerinden veri madenciliği esnasında karşısına çıkan bazı ilginç kod satırlarını paylaştı. Kod satırları, harita ID’lerinin numaralandırılarak sınıflandırmasını içerirken içlerinde bazı harita ID’lerinin karşılığı olmadan oyuna eklendiği görüldü.

Örneğin m30 isimli haritalar yan boss’ların olduğu yerler iken m10-19 gösterimi ise Stormveil Castle gibi Legacy Dungeon’ların ID’lerini ve oda sayılarını gösteriyor. Bunun yanında m20_00_00_00 ve m45 isimli ID’lerin ise henüz oyunda bir karşılığı bulunmuyor. Dolayısıyla oyun severler, bu iki haritanın ileriki vakitlerde oyuna eklenebilecek yeni bir DLC’nin ya da Legacy Dungeon’un olduğunu varsayıyor.

Öte yandan oyun topluluğunun bir üyesi olan Sennoutantei ise oyun dosyalarında başka bir şeylere ve hatta Ray Tracing özelliğine hizmet ettiği düşünülen birtakım string’ler de keşfetti.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir