Elden Ring Hakkında Taze Taze Bilgiler Geldi!

Serhat Uzun
Serhat Uzun
3 Dk Okuma Süresi

Elden Ring’in ertelenmesine rağmen oyun hakkında hala düzenli bir şekilde detay görmeye devam ediyoruz. Daha yeni yayınlanan oynanış videosunun ardından oyunun Xbox konsolundaki boyutu hakkında bilgiler edindik.

Oyunun Xbox mağazasındaki sayfası yakın zamanda güncellendi ve sayfadaki bilgilere göre Xbox Series X/S ve Xbox One oyuncuları, From Software’in beklenen RPG’si için 50 GB boş depolama alanına ihtiyaç duyacaklar. 50 GB, şu anki standartlara göre oldukça sıradan. From Software’in geçmişteki oyunları çok daha küçük dosya boyutuna sahip olsa da, Elden Ring’in bir açık dünya oyunu olduğunu göz önüne alırsak bu tarz bir boyut artışı bizi şaşırtmıyor.

Aynı zamanda Bandai Namco ve From Software, oyun hakkında bazı teknik detayları da açıkladı. Ekiplere göre oyunun PC versiyonu 60 FPS’e kilitlenecek, 4K’ya kadar çözünürlükleri destekleyecek ve Ray Tracing (ışın izleme) desteğine de sahip olacak. Ne yazık ki Bandai Namco, ışın izleme desteği hakkında herhangi bir ekstra açıklama yapmadı. Sadece bu desteğin bir yama yoluyla geleceğini biliyoruz. Bu nedenle ışın izleme desteği 1.gün sürümünün içinde bulunmayacak.

Tabi ki oyun hakkındaki haberlerimiz bunlarla da bitmiyor.

Elden Ring’in Kapalı Ağ Testinden Önce Beş Sınıf Açıklandı

Elden Ring’in oynanabilir sınıflarından beşi – Warrior, Enchanted Knight, Prophet, Champion ve Bloody Wolf, 12-14 Kasım tarihlerindeki kapalı ağ testi öncesinde açıklandı.

Resmi Elden Ring Twitter hesabı, bu sınıfların isimlerini ve oyun 25 Şubat 2022’de piyasaya çıktığında bu karakterleri seçerseniz karakterinizin nasıl görüneceğine dair görseller paylaşıldı. Karakterler hakkında daha fazla bilgi ne yazık ki verilmedi.

Listeye bakıldığında önceki Souls oyunlarından geri dönen tek sınıfın Warrior olduğunu görüyoruz. Diğerleri ise yeni sınıflar ve eskilerin varyasyonları gibi gözüküyor. Diğer From Software oyunlarıyla karşılaştırmak isterseniz Dark Souls 1’in içinde on sınıf, Dark Souls 2’de sekiz sınıf, Dark Souls 3’de 10 sınıf ve Bloodborne’da 9 sınıf bulunmaktadır. Sekiro da karakter yaratma olmadığı için onda sınıf yoktu.

Aynı zamanda Elden Ring’in Collectors Edition’ı da ortaya çıktı. İçerisinde bir çelik kitap kasası, 40 sayfalık sanat kitabı, dijital bir film müziği ve 23 cm boyunda Malenia, Blade of Miquella(Elden Ring’in ilk ortaya çıktığı zamandaki kızıl saçlı,miğferli karakter) var. Ayrıca Malenia’nın kanatlı miğferinin 1:1 ölçekli bir kopyasını içeren bir Premium versiyonu da olacak.

Elden Ring 25 Şubat 2022’de PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One ve PC için çıkıyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image