Elden Ring İçin Yeni Genel Bakış Videosu Yayınlandı

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

FromSoftware’in oyun dünyasınca çok beklenen açık dünya ile souls kültürünün harmanlanmış versiyonu olan Elden Ring için PlayStation Youtube kanalında 6 dakikalık yeni genel bakış videosu yayınlandı. Fragman, hem “The Lands Between” (Aradaki Diyarlar) adı verilen bu açık dünyaya hem de karşılaşacağımız düşman çeşitlerine göz atmamızı sağlıyor.

Elden Ring Genel Bakış Videosu

Fragmanda oynanış açısından getirilen yenilikler de ele alınmış. Elden Ring her ne kadar açık dünyalı bir oyun olsa da bu dünya içerisinde gizlenmiş zindanlar ve bu zindanlardan kazanabileceğimiz ekipmanlar ile yolumuza daha güçlü devam edebileceğiz. Her açık dünyalı oyunda olduğu gibi harita ve bu harita üzerine çeşitli işaretler koyabilme özelliği getirilmiş. Bu özellik sayesinde nereden kaçınmamız gerektiğini veya bir sonraki hedefimizin neresi olduğunu rahatlıkla bulabileceğiz. Ayrıca daha önceden yaktığımız bonfire’lara hızlı seyahat yapabilme özelliği de getirilmiş.

Elden Ring bize yolcuğumuz sırasında karşılaşacağımız her birinin kendine özgü motifleri ve hedefleri olan birçok karakter ile tanışma imkanı sunuyor (Fragmanda altın ile kafayı bozmuş bir karakter bile var). Bu karakterler ile tanışarak onların hikayelerini dinleyebilecek ve arka planda neler olduğunu anlayabileceğiz.

Fragmanın bir diğer değindiği nokta ise karakter özelleştirmeleri ve sınıflar olarak göze çarpıyor. Oyun içerisinde karakterimizi görünümden zırha, silahlara ve yeteneklere kadar tamamen özelleştirebileceğiz. Oynanış tarzımıza göre istersek yakın dövüşlerde uzmanlaşmış bir savaşçı olabilir istersek de büyücülük ve efsun ustası olabilme şansımız var. Ancak savaşçı olmak demek büyü kullanmamak anlamına gelmiyor elbette. Kılıcınızdan çıkacak bir alev dalgası ile düşmanlarınızı yakabilir veya gökyüzünden şimşekler çaktırabilirsiniz.

Elden Ring 25 Şubat’ta PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, Xbox One ve PC’ye çıkacak. Oyunun PC Sistem gereksinimlerini görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir