Elden Ring’in Geliştirme Süreci Tamamlandı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
4 Dk Okuma Süresi

Dark Souls serisiyle oyun dünyasında adından oldukça söz ettiren FromSoftware stüdyosunun yeni aksiyon RPG’si Elden Ring’i bekleyen oyuncular için en sonunda mutlu edici haber geldi. Bandai Namco yayınladığı video ile Elden Ring’in geliştirme sürecinin tamamlandığını (Gold statüsüne ulaştığını) duyurdu.

Bu sevindirici haber sayesinde oyunun bir kez daha erteleme almayacağı kesinleşti diyebiliriz. Geliştirici ekip bundan sonra ki süreçte, oyuna gelecek olan ilk gün yaması üzerinde çalışacak ve oyunda bulunan hataları düzeltmeye çalışacak.

Elden Ring’in Geliştirme Sürecinin Sonuna Gelindi

Sevindirici haber Bandai Namco’nun Taipei Game Show 2022 fuarına özel paylaştığı video ile geldi. Fuar için hazırlanan uzun videoda, FromSoftware yetkilisi Yasuhiro Kitao oyunun Gold statüsüne ulaştığını ve oyun hakkında bir takım yeni bilgiler açıkladı.

Yasuhiro Kitao oyuncuların oldukça merak ettiği bir soruyu da cevapladı. Elden Ring’in ana hikayesinin kaç saat oynanış sunacağını öğrenmiş olduk.

Kitao; “Oyuncular tarafından farklılık gösterecek olsa da, geliştirme sürecinde oyunun tamamlanması için belirlediğimiz bir süre bulunuyor. Ana rotanın 30 saat içinde tamamlanabilmesi gerekiyor. Ancak oyun ana rotanın dışında bir bütün olarak onlarca saat daha oynanabilirlik içeriyor. Ancak ana rotadan bahsediyorsak ortalama olarak 30 saat sürmesi gerekiyor.”

FromSoftware daha önceki oyunlarında devam ettirdiği geleneği devam ettiriyor. Oyuncular oldukça zorlanacağı bir bossla karşı karşıya gelmeden önce daha önceki oyunlarında kullandıkları kayıt dosyasını yeni oyunlarına aktarabilecekler. Ayrıca oyunu tek seferde %100 bitirmenin imkansız olduğunu da söyledi.

Kitao; “Oyun dünyası bu kadar genişken, bu dünya her şeyi deneyimlemeden bitirilebilecek biçimde tasarlandı. Oyuncular tek seferde bütün dünyayı keşfetmek zorunda değiller. Bazı oyuncular tek seferde haritayı keşfediyor olsa da dileyen oyuncular, ikinci ya da diğer oynayışları için haritada keşfedilecek bölgeler bırakabilirler. Teknik olarak oyunu tek seferde %100 bitirmek imkansız. Sadece oyunu %100 bitirmeye yaklaşabilirsiniz.”

elden ring

Oyun Bizlere Neler Sunuyor

Elden Ring’te biz oyuncular uçsuz bucaksız tarlaların arasından geçeceğiz. Yaşam süresi oldukça kısa olan atımızla beraber tepelerin üzerinde dörtnala koşabiliriz. Ayrıca atımızla beraber kayalıklardan atlayarak kendimize aksiyon yaratabiliriz. Elden Ring‘te bulunan dünya yaşam ve tehlikelerle dolu olacak aman dikkatli olun.

Oyunda, bozkırların arasında sinsi dolaşan efsanevi yaratıklar, bataklıklarda bizleri bekleyen tarifi olmayan korkular, gezgin savaşçılar ve askerler bulunacak. Çalılıkların arkasından gelen sesler utangaç yaratıkların otları kemirme sesleri olabilir ya da debelenerek sizleri savaşa çağıran bir dizi yaratıktan da geliyor olabilir.

Oyunda yer alan bir sürü beceriyi deneyimleyerek, kendinize en uygun becerileri seçebilirsiniz. Oluşturduğunuz stratejiler ile varlığınızdan habersiz düşmanları yakalayabirsiniz. Stratejilerinizi karşılaştığınız tehlikelerden kaçmak içinde kullanmayı ihmal etmeyin. Girdiğiniz savaşlarda avantajlar elde etmek için çevreyi, hava durumunu ya da saati kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Oyun, düşmanların niyetlerini öğrenmeniz için sizleri savaş sanatını öğrenmek zorunda bırakacak. Ayrıca oyunda yer alan kaçma ve savuşturma mekaniklerini öğrenmeyi unutmayın. Zira bu mekanikler iyi zamanlanmış kaçma planları yapabilirsiniz. Bu mekanikler yaşam ve ölüm arasındaki ince çizgiyi belirlemenizi sağlayacak.

Elden Ring, 25 Şubat tarihinde PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformu için çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir