Elder Scrolls 6 Xbox’a Özel Olabilir

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
2 Dk Okuma Süresi

Elder Scrolls 6 Xbox’a Özel Olabilir

Microsoft’un, DOOM, Elder Scrolls, Fallout ve birçok oyun serisinin yapım hakkına sahip ZeniMax’ı satın almasından sonra oyuncuların aklında sorular belirmişti. İlk akla gelenlerden, bu serilerin Xbox Game Pass’e dahil olup olmayacağı yanıtlandı (DOOM geliyor, diğerleri resmi bir şekilde onaylanmasa da geleceği düşünülüyor.).

Akıllardaki diğer soru ise exclusive oyunlar. Daha önceleri Microsoft, Zenimax’ı satın almadan önce firmanın Sony ile yaptığı bütün anlaşmalara sadık kalınacağını belirtti. Yani Deathloop ve birkaç oyun daha PlayStation’a geliyor. Ama ilerleyen oyunlar gelmeyebilir.

Kotaku’nun yaptığı bir röportajda Phil Spencer’a “Elder Scrolls 6 PlayStation 5’e çıkış yapmaz ise, Zenimax’ı satın alarak yaptıkları 7,5 milyar dolarlık yatırımı telafi edip edemeyecekleri” soruldu.

Phil Spencer, Zenimax’ı satın alırken amaçlarının oyuncuları başka bir platformdan uzaklaştırmak olmadığını söyledi ve şunları ekledi.

“Anlaşmanın bizim yararımıza olması için, xCloud, PC, Game Pass ve konsol gibi sahip olduğumuz platformları destekliyoruz. Bunun için anlaşmamız dışındaki bir platformda oyunları yayınlamamız gerekmiyor. Artık buradan ne anlam çıkarıyorsanız.”

Spencer’ın cevapları genelde kaçamak olsa da, Microsoft yeni Bethesda oyunlarından illa ki birini Xbox’a exclusive yapacaktır. Bu oyunun Elder Scrolls 6 mı yoksa Fallout 5 mi olacağını tahmin etmek zor. Ayrıca PC oyuncuları hiç endişelenmesin, Bethesda oyunları ne olursa olsun PC’ye gelecek.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image