Electronic Arts Battlefield Stüdyosunu Kapatıyor

Battlefield'ın hikaye modları üzerinde çalışan Ridgeline Games yolun sonuna geldi.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz seneden beri başlayan oyun sektöründeki küçülme birçok irili ufaklı firma ve stüdyoyu vurmaya devam ediyor. Güncel olarak PlayStation Studios yüzlerce çalışanını işten çıkarırken bu amansız tufan Electronic Arts’ı da boş geçmiyor.

Ortalama 670 kişiyi işten çıkarmak zorunda kalan EA’in içerisinde kapanacağı kesinleşen stüdyolardan birisi de Battlefield’ın hikaye modunu geliştiren Ridgeline Games oldu.

Electronic Arts içerisindeki değişiklikler

2021’den beri Battlefield’ın campaign (hikaye) modları üzerinde çalışan Ridgeline Games’in, stüdyonun kurucusu ve anlatı direktörü Marcus Lehto’nun ayrılışıyla kapanacağı kesinleşti.

Battlefield vizyonumuz iddialı ve heyecan verici. Vince Zampella ve Byron Beede’nin güçlü liderliğiyle hayranlarımızın seveceği bir Battlefield platformu oluşturmaya kendini adamış stüdyolar sayesinde ilerliyor. Bugün, dünya çapındaki tutkulu insanlarla ve hem serinin hem de yerel liderliğin avantajlarından yararlanacak şekilde organize edilmiş stüdyolarımızla serinin tarihindeki en büyük Battlefield ekibine sahibiz.

Laura Miele

Electronic Arts’ın eğlence ve teknoloji bölümü başkanı Laura Miele ise gelecek Battlefield oyunlarının Criterion Games elinde olacağını belirtti. Ridgeline içerisindeki birçok çalışanın da bağımsız bir multiplayer Battlefield deneyimi üzerinde çalışan Ripple Effect Studios’a transfer edildiğini söyledi.

Marcus Lehto yakın zamanda projeden ayrılma yönünde kişisel bir karar aldı. Çalışmalarımızın kesintisiz devam etmesini sağlamak için, tek oyunculu çalışmalarımızı denetlemek üzere derhal Criterion’a bir liderlik atadık. Bu değişikliğin bir parçası olarak Ridgeline’ı Seattle’da bağımsız bir stüdyo olarak sonlandıracağız ve bazı ekip üyelerimiz Ripple Effect’e katılacak. Bir sonraki Battlefield deneyimini oluştururken DICE, Ripple ve Criterion’daki ekiplerle çalışmaya devam edecekler.”

Laura Miele
Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir