Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform
SOL Banner
SAĞ Banner

Elon Musk’ın Ucuz İnternet Hayali Starlink, Beta Testlerine Başlıyor

Elon Musk’ın Ucuz İnternet Hayali Starlink, Beta Testlerine Başlıyor

Elon Musk’ın SpaceX şirketi, tüm dünyaya ucuz ve hızlı internet sağlayabilmek için uzaya gönderdiği Starlink uyduları bir bir dünyanın yörüngesine yerleşmeye başladı. Bu gönderilen uydular sayesinde de firma, bu yaz Starlink İnternetin beta testlerine başlayacak.

Şimdilik testler yalnızca ekvatorun kuzeyinde yapılacak olsa da ilerleyen dönemlerde uyduların yörüngeye yerleşmesi ile dünyanın dört bir tarafına yayılacak. Ayrıca internet bağlantısı video oyunu oynamak için de yeterli parametreye sahip olacak.

Asıl amacı tüm Dünya’da ucuz ve kaliteli internet sunmak olan Starlink projesi, internet hızı oyun içi de dahil gecikmeyi 30ms Ping’e indirmeyi hedeflerken, 1Gb/s hıza ulaşabilecek.

Şu an için uyduların 500’den fazlası Dünya’nın yörüngesine yerleşmiş durumda. Planlanılana göre 2021’in sonuna kadar binlerce Starlink uydusu kullanıma hazır olacak. Ayrıca bu tarz projeler üreten sadece Elon Musk da değil. Aynı zamanda OneWeb, Amazon, Facebook, Space Norway gibi firmalar da çalışmalarına devam ediyor.

3 Yorumlar
 1. Eren diyor

  Elon musk ın asıl amacı internet değil. Asıl amaci insanlari robotlaştırmak. Cyberpunk 2077 de ki gi i bir dünya düzeni kurmak. Hatta kendisi kendi çocuğunun ismine robot ismi koymuştu. Sonra da bundan 50 yıl sonra bu oldukça normal karşılanacak demisti. Bu projeye destek vermek iyi bisey değildir. Merak edenler varsa youtube da bu gibi konulardan bahseden çok fazla kanal var

  1. Eren diyor

   Neuralink diye de bakabilrisiniz

  2. Doğukan diyor

   Gral sen fazla cyberpunk yapım tüketiyon sakin zaten o duruma gelmemiz kaçınılmaz kaldı ki senin kullandığın her teknolojik cihaz bütün girdiğin sosyal medya platformları oynadığın oyunlar falan hep şirketlere ait yani nefes alsan şirketlere para kazandırıyon elon dayı yapmasa başka şirketler işi oraya getircek o yüzden bak rahatına

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.