Epic Games, Fall Guys’ın Geliştiricisi Mediatonic’i Satın Aldı

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
1 Dk Okuma Süresi

Epic Games, Fall Guys geliştiricisi Mediatonic’in ana şirketi Tonic Games Group’u satın aldığını duyurdu.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney konu ile alakalı, “Epic’in metaverse inşa etmeye yatırım yaptığı bir sır değil ve Tonic Games bu hedefi paylaşıyor. Epic bu sanal geleceği inşa etmeye çalışırken, güçlü oyunlar, içerikler ve deneyimler oluşturmayı bilen harika yaratıcı yeteneklere ihtiyacı var.” açıklamasını yaptı.

Mediatoic ise bu gerçekleşen satın alım ile ilgili kendi bloglarında bir çok soruya cevap getirdi. Epic Games ile birçok ortak yönlerinin olduğunu, yeni oyunlar yapmak için çok heyecanlı olduklarını ve Epic Games’in sayesinde oyunlarının daha iyi yerlere geleceklerini açıkladılar.

Ayrıca hatırlayacağınız üzere Epic Games, Rocket League geliştiricisi Psyonix’i satın aldıktan belli bir süre sonra oyun oynaması ücretsiz olmuştu. Mediatonic kendilerine yöneltilen, acaba Fall Guy’da ücretsiz olur mu? soruna blogta cevap vermişler. Cevapları ise şu şekilde: “Şu anda duyurulacak bir şey yok”.

Peki ya bu satış sonrasında Fall Guys’ın geleceğini ne olacak diye merak ediyorsanız, konu ile alakalı Epic Games, oyunun bu satın alım işleminden etkilenmeyeceğini de açıkladı.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image